Нива Переяславщини: підживлення кукурудзи

АгроПолігон John Deere: підживлення кукурудзи у Ниві Переяславщини

АгроПолігон «Джон Дір» 12 серпня 2019 309 0

Другий етап АгроПолігон John Deere привів нас до столичного регіону, де ми вдруге відвідаємо групу компаній «Нива Переяславщини».

Уперше в межах проекту ми приїздили на поле біля с. Соснова на сівбу кукурудзи. Тоді було посіяно площу в 179 га. Сіяли гібрид Monsanto Dekalb ДКС 4014 на глибину 5 см і на швидкості 14 км/год з одночасним внесенням добрив. Посіву передувала оранка на глибину 25-27 см, закриття вологи зубовою бороною та передпосівна дискова культивація.

Більше подробиць про посів кукурудзи в «Ниві Переяславщини» можна прочитати в нашому матеріалі АгроПолігон John Deere. Кукурудза у «Ниві Переяславщини».

Захист і підживлення кукурудзи

Між нашими двома візитами, за словами агронома «Ниви Переяславщини» Олександра Болілого, випало 80 мм опадів. Але лише протягом трьох днів.

«Була «забита» ґрунтова кірка, кукурудза перебувала в стресі, спостерігалася нестача азоту. Прийняли рішення працювати мотигою, зробити міжрядний обробіток із одночасним внесенням карбаміду по 50 кг/га. Поки що результатом задоволені, але все покаже осінь, все покаже бункер», — згадує агроном.

Олександр Болілий, агроном «Ниви Переяславщини»

Окрім міжрядного обробітку, по кукурудзі внесли ґрунтовий гербіцид Примекстра у нормі 3 л/га.

«За системою захисту тут додали тільки ґрунтовий гербіцид, він працює досі», — запевняє Олександр Болілий.

Під час нашого повторного візиту на полі працював самохідний обприскувач John Deere 4940, роботу якого, крім працівників господарства, супроводжували спеціалісти «Юпітер 9 Агросервіс».

«У баковій суміші, яка зараз в оприскувачі: вносимо Цинкат Паверфол 200 г/га,  карбамід 4 кг/га і комплексне добриво Агрітокс 2 кг/га», — розповідає агроном.

Внесення проводили вже після заходу сонця, адже температура повітря повинна була опуститися нижче за 25 °С, щоб культура не отримала опіків. Підсвітка обприскувача дозволила без проблем працювати вночі.

Аграрій прогнозує, що кукурудзу будуть підживлювати ще раз, але з препаратами визначатимуться трішки пізніше, залежно від погодних умов і стану посівів. Впевнені тільки з приводу трихограми — її зазвичай вносять двічі у рамках боротьби зі стебловим метеликом.

«Зі шкідниками як такими проблем не було, насіння в нас протруєне. Хвороб на даний час ще не було нічого, іще рано, може, надалі щось і з’явиться. Єдиною проблемою, з якою зіткнулися, була гусінь, але не на всіх полях, не масово. Страховий гербіцид із усіх полів внесли на 20% площ. Наприклад, на цьому полі страхового не було», — говорить про ситуацію на полях агроном.

Нічне підживлення кукурудзи самохідним обприскувачем John Deere 4940

За словами Олександра Болілого, на даний момент кукурудза почувається добре, волога в ґрунті є. Все, що залежало від агрономів, культура отримала, далі все залежатиме від погоди.

Захист

Гербіцидна обробка — Примекстра 3 л/га

Живлення:

  1. Карбамід 50 кг/га,
  2. Карбамід 4 кг/га + Цинкат Паверфол 200 г/га + Агрітек 2 кг/га

Техніка для захисту й підживлення

Як згадувалося вище, на полі кукурудзи працював самохідний обприскувач John Deere 4940. За словами Олександра Болілого, й агроном, і обприскувач прийшли в господарство одночасно — понад 6 років тому.

«Можна сказати, що на всіх площах нам вистачає одного обприскувача. А це більш ніж 5 тис. га. Він високопродуктивний, ми за одну ніч могли ним обробити до 600 га, якщо нам дозволяла погода. Обприскувач відпрацював близько 7 тис. мотогодин і «накрив» понад 150 тис. га. Працює він круглий сезон на всіх культурах. Один обприскувач і два механізатори, трудимося позмінно», — говорить агроном.

Нічне підживлення

За словами продукт-спеціаліста по техніці John Deere компанії «Юпітер 9 Агросервіс» Ярослава Завгороднього, у господарстві високо оцінюють техніку.

«За 6 років «Нива Переяславщини» оцінила цю машину на 100%. John Deere 4940 — високопродуктивна машина, яка не дала жодних приводів приїздити нашому сервісу й ремонтувати її. Ця машина бездоганно себе показала за ці роки. Та якщо навіть відбувалися якісь «незручності» щодо вузлів, наша сервісна служба «Юпітер 9 Агросервіс» закривала їх без жодних простоїв техніки», — згадує фахівець.

Технічні характеристики

Модель обприскувача John Deere 4940
Об’єм бака 4700 л
Ширина захвату штанги 36 м
Відстань між форсунками 38 см
Датчик Boom Track 5 шт.
Кліренс 1,52 м

Утім, роки беруть своє, тож у господарстві вже замислюються над придбанням нового обприскувача, але не сумніваються щодо вибору виробника.

«Обприскувач і досі у роботі, хоча інші вже б не працювали. Навіть якщо купувати новий обприскувач, звертати увагу на якісь інші немає сенсу. Якщо ця техніка себе нормально показала і чудово працює, ми вже стикалися із сервісом, «промацали» його, то навіщо його міняти на щось інше?», — вважає агроном підприємства Олександр Болілий.

Самохідний обприскувач John Deere 4940

У портфоліо компанії «Юпітер 9 Агросервіс» є чим замінити «старигана» та що запропонувати «Ниві Переяславщини» на заміну.

«Ми пропонуємо John Deere 4730 та машини серії R. Це високопродуктивні машини, які мають безліч технологічних рішень, які прекрасно підійшли б нашим партнерам «Нива Переяславщини». Ці моделі виготовляються для американського ринку та мають найрізноманітніші комплектації, штанги від 30 до 36 м, баки від 3 до 5 куб.м. John Deere 4730 може бути обладнано технологіями майбутнього, зокрема AutoTrac RowSense і AutoTrac Vision», — говорить Ярослав Завгородній.

Понад те, клієнти «Юпітер 9 Агросервіс» можуть купувати техніку за зниженими кредитними ставками в банках-партнерах, адже відсотки за кредитом компенсує сам завод.

За словами фахівця, «Юпітер 9 Агросервіс» продає модель John Deere 4730 не перший рік, але в 2019-му рівень продажів цієї машини збільшився втричі у порівнянні з минулим роком.

«Це показує, що самохідні обприскувачі John Deere — це бажана техніка, і клієнти її хочуть! Дана серія в наступному році оновлюватиметься, заходить зовсім інша модель. Вона буде удосконаленою, а щодо ціни — ми приємно здивуємо», — інтригує продакт-спеціаліст.

Залишаємо поле близько опівночі, а обприскувач продовжує старанно працювати, не зважаючи на темну пору доби. Повернемося до «Ниви Переяславщини» за кілька тижнів і подивимося на результати.

© Андрій Губін, Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою