В Україні очікується початок льоту лучного метелика

16 серпня 2019 96 0
В Україні очікується початок льоту лучного метелика
В Україні очікується початок льоту лучного метелика

Незважаючи на відсутність активного живлення лучного метелика в І та II поколіннях, залишається можливість розвитку його надпорогової чисельності у третьому поколінні. Про це повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на дані Держпродспоживслужби.

Читати за темою: Запилювачі та шкідники лохини

Початок льоту метеликів очікується з 15-20 серпня. У разі сприятливих погодних умов (в першу чергу наявність опадів та вологість повітря вище 75%) харчування шкідника може спостерігатись на багаторічних травах, пізніх посівах кукурудзи, соняшнику та сої, на овочевих та баштанних культурах.

За даними спеціалістів, на початку декади в Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській, Херсонській областях спостерігався розвиток II покоління фітофага. Разом з тим, перевищення економічного порогу шкодочинності та пошкоджень сільськогосподарських культур відмічено не було.

Харчування поодиноких гусениць шкідника спостерігалось переважно на неугіддях. Середня чисельність гусениць становила 0,5-1,5, макс. 2,0 екз. на кв м. Розпочалося залялькування шкідника.    

Виконано за допомогою Disqus