Реклама

Садівникам варто інвестувати в яблучний бізнес — Ярмак

16 серпня 2019 567 0
Садівникам варто інвестувати в яблучний бізнес — Ярмак
Садівникам варто інвестувати в яблучний бізнес — Ярмак

Попри те що у світі спостерігається перевиробництво яблука, українським аграріям варто інвестувати в цей напрямок, який належить до найбільш маржинальних в агросекторі. Про це у ході виступу на міжнародній конференції «Яблучний бізнес України-2019» повідомив економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак. Повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на east-fruit.com.

Читати за темою: Карликові чи середньорослі: обираємо підщепу для інтенсивних яблуневих садів 

«Це вигідний бізнес при правильному інвестуванні коштів. Нові яблуневі сади — одна з найпривабливіших інвестиційних ніш», — наголосив Андрій Ярмак.

За інформацією фахівця, при операційних витратах в межах 250-300 тис./га можна отримати понад 1 млн грн/га, а якщо зробити все правильно, то реально отримати і 2 млн грн/га.

«Я не знаю іншої галузі з такою високою маржинальністю в АПК. При цьому я завжди повторюю, що в світі перевиробництво яблука. Виникає питання, чому ж варто інвестувати? Тому що перевиробництво існує тільки в категорії неякісного або звичайного яблука, і там йде потужна цінова конкуренція. У свою чергу, якісне яблуко завжди користується підвищеним попитом, особливо, якщо інвестуєш не тільки у виробництво, але і в маркетинг», — зазначив фахівець.

Він також підкреслив, що для досягнення успіху в яблучному бізнесу необхідно шукати нові підходи. Прикладом можуть стати провідні світові виробники яблука преміальної якості — США, Франція та Італія.

При цьому Андрій Ярмак звернув особливу увагу учасників конференції на підходи до вибору сортів, зазначивши, що українським садівникам слід відходити від вирощування дешевого яблука саме на користь більш перспективних сортів, що користуються попитом на зовнішніх ринках.

«Дешеве яблуко далеко не їде, адже транспортна складова в ціні занадто висока. Не дуже якісне яблуко неперспективних сортів не дозволяє імпортеру заробляти більше, адже воно гірше продається, тому його не так охоче беруть. Тому замінити 100 га Айдаред на 10 га перспективного сорту зараз вигідніше, ніж намагатися «штовхати» умовний Айдаред», — підсумував економіст ФАО.

Виконано за допомогою Disqus