Експерти назвали причини невдалого сезону персиків

26 серпня 2019 138 0
Експерти назвали причини невдалого сезону персиків
pixabay.com

В Україні завершується сезону реалізації персиків. Експерти відмічають, що садівники в цілому залишились ним незадоволені. Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit.

В результаті завершення сезону, пропозиція даних фруктів на ринку значно скоротилася, що дало можливість продавцям підвищити відпускні ціни на в даному сегменті.

Так, останні партії персиків наразі продають за ціною 10-20 грн/кг ($0,40-0,80/ кг), що в середньому на 11% дорожче, ніж в кінці минулого робочого тижня.

«При цьому варто відзначити, що сезон реалізації персиків в поточному році завершується в середньому на 1,5 тижні пізніше, ніж роком раніше. Причому залишкові партії даних фруктів садівники реалізовують в середньому на 29% дорожче, ніж в аналогічний період минулого року, що обумовлено зниженням виробництва цих кісточкових в країні через несприятливі погодні умови», — зауважують експерти.

Тим не менше, фахівці відмічають, що більшість садівників в цілому залишилися незадоволені сезоном. Виробництво персиків було нижче, ніж в 2018 р. через погодні катаклізми в другій половині весни. Ще одним фактором невдоволення місцевих виробників став досить стриманий попит на персики, а також вельми жорстка конкуренція з боку молдовської та турецької продукції.

Читати за темою: Невідомі вирубали 5 га саду фермера з Вінниччини

Виконано за допомогою Disqus