Реклама

Українським фермерам порадили вирощувати журавлину

26 серпня 2019 794 0
Українським фермерам порадили вирощувати журавлину

Прибуткове агровиробництво на кислих ґрунтах та торфовищах можна налагодити шляхом вирощування спеціалізованих культур, однією з яких є журавлина. Повідомляє pro-consulting.ua.

Наразі журавлина користується постійним і все зростаючим попитом як на внутрішньому, так і не міжнародному ринках. 

«Україна завжди славилася своєю журавлиною і входила в десятку її світових виробників. Правда, ми в цій сфері залишалися позаду своїх набагато менших сусідів — Білорусі та Латвії. Справа в тому, що українська журавлина збиралася в основному в природних умовах, тоді як білоруські та латвійські аграрії успішно освоїли її промислове вирощування. Подібний досвід є і в нашій країні, але його розвиток було перервано економічною кризою», — повідомляють аналітики.

Читати за темою: У найбільшому у світі органічному саду кизилу почався збір урожаю

Журавлинна плантація зможе давати врожай протягом 60 і більше років. Основні інвестиції у проект з вирощування журавлини передбачають витрати на:

  • купівлю земельної ділянки;
  • роботи по формуванню журавлинних чеків;
  • придбання сільськогосподарської техніки необхідної для догляду за врожаєм і його прибирання;
  • будівництво приміщень для сільськогосподарської техніки та складу для зберігання врожаю;
  • забезпечення посадкової кампанії;
  • поповнення оборотних коштів необхідних для виплати заробітної плати персоналу, фінансування адміністративних та інших витрат.

За розрахунками аналітиків, інвестор, який зважиться на всі ці витрати, очікує результат у вигляді підприємства з рентабельністю продажів 36,9%, що означає отримання майже 37 центів з кожного долара прибутку.

Виконано за допомогою Disqus