Реклама

Рентабельність технічних конопель в Україні сягає 50%

28 серпня 2019 230 0
Рентабельність технічних конопель в Україні сягає 50%
Рентабельність технічних конопель в Україні сягає 50%

Конопля є однією з найцікавіших в споживчому і комерційному плані культурних рослин. За розрахунками фахівців консалтингової компанії Pro-Consulting, рентабельність виробництва технічних конопель сьогодні досягає 50%. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

Природно, мова йде про технічну коноплю. Відсоток вмісту тетрагідроканнабінолу в ній надзвичайно низький, тим часом, технічні коноплі як не можна краще підходять для виготовлення продуктів харчування, кормів для худоби, текстильних виробів, косметичних і медичних препаратів, будівельних матеріалів і багато чого іншого.

В даний час цією культурою засіяно в Україні всього близько 4 тис. га земель. Те, наскільки це не відповідає потенційним можливостям країни в цій сфері, видно з порівняння аналогічних показників до здобуття незалежності. Тоді, Українська РСР мала посіви конопель загальною площею 120 тис. га і 35 заводів з її переробки.

На думку аналітиків Pro-Consulting, використавши хороший бізнес-план організації вирощування конопель, український фермер тільки на насінні може заробляти 500-700 доларів на гектарі, додавши до цього переробку соломи (трести), він буде отримувати ще 2 тис. доларів/га.

«Якщо ж на законодавчому рівні буде знята заборона на вирощування наркотичної коноплі в медичних і рекреаційних цілях, то рентабельність конопляного бізнесу просто зашкалить. Адже на суцвіттях і листі конопель можна отримувати до 100 тис. доларів з гектара», — зауважили аналітики Pro-Consulting.

Виконано за допомогою Disqus