Чим завершились аграрні дебати — деталі

28 серпня 2019 233 0
Чим завершились аграрні дебати — деталі

Сьогодні відбулись онлайн-дебати між кандидатами на посаду аграрного міністра, рекомендованими аграрним ринком. На дебати в «Україна Інформ» з 18 кандидатів прийшло шестеро: Іван Мірошніченко, Іван Слободяник, Леонід Козаченко, Олексій Мушак, Зіновій Свереда та Юрій Крутько. Повідомляє AgroPolit.com.

Не з’явилися на дебати (хоча офіційно їх запрошували і від окремих учасників була попередня згода): Андрій Гордійчук, Мар'ян Заблоцький, Вадим Івченко, Алекс Ліссітса, Владислава Магалецька-Рутицька, Олексій Павленко, Ірина Паламар, Ольга Трофімцева, Іван Чайківський, Віталій Ільченко, Сергій Глущенко, Тарас Висоцький.

Під час ефіру претендентами було озвучено стратегію розвитку АПК за ключовими напрямами (ринок землі, приватизація, оподаткування, розвиток експорту, протидія рейдерству та інше).

Повну версію трансляції можна буде переглянути завтра на сайті AgroPolit.com, трансляцію з фейсбуку — за посиланням.

Нагадаємо, що за результатами місячного опитування (взяли участь 100 тис. осіб) трійка лідерів виглядає так: 61% всіх голосів віддали за Івана Мірошніченко, 25% — за Івана Слободяника та 7% — за Ірину Паламар.

«На дебати прийшли всі ті, кому не байдужа доля агросектору. Висновки робіть самі», — відмітила головний редактор AgroPolit.com Наталія Білоусова.

За її словами дебати показали декілька цікавих речей:

  • перше — частина претендентів готова публічно говорити про власну стратегію розвитку АПК. Таких — 6. Решта 12 з різних причин не дійшли до студії, хоча їх запрошували. Це показовий момент. На місці Президента Володимира Зеленського я б замислилася, а чи вміють інші кандидати мислити самостійно, говорити і хто їм писав стратегію, якщо вона у них взагалі є.
  • друге — ринок хоче системних правильних реформ: ключова — земельна. AgroPolit.com готовий виступити публічною площадкою для її обговорення і допомогти ринку дійти консенсусу у вигляді концепції чи законопроекту.
  • третє — агросектор хоче, аби з ним радилися щодо стратегії розвитку галузі, тому закликаю нову урядову команду не працювати старими методами: не вирішувати долю аграріїв за зачиненими дверима, а тільки у форматі відкритих зустрічей, публічних дискусій. Якщо ви цього не зробите, то завтра отримаєте потужний фідбек у себе під стінами Ради та уряду. Аграрії вже довели, що вони — це сила, коли відстоювали соєво-ріпакові правки.
Виконано за допомогою Disqus