Реклама

Фермер з Полтавщини поверне державі 100 га землі

31 серпня 2019 2041 0
Фермер з Полтавщини поверне державі 100 га землі

Прокуратура Полтавської області вимагає повернути державі понад 100 га землі, з незаконного володіння без проведення обов'язкової процедури земельних торгів у Кременчуцькому районі. Повідомляє прес-служба прокуратури Полтавської області.

Під час здійснення представницьких повноважень прокуратурою встановлено, що відповідно до розпоряджень Кременчуцької районної державної адміністрації передано громадянину в оренду для ведення фермерського господарства 6 земельних ділянок загальною площею більше 100 га.  

У подальшому, на підставі вищевказаних розпоряджень між Кременчуцькою РДА та громадянином укладено  договори оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення.      

Читати за темою: На Волині фермер незаконно засіяв 18 га сої

Поряд із цим прокуратурою встановлено, що вказані розпорядження прийнято, а договори оренди землі укладено із порушенням Земельного кодексу України та Закону України «Про фермерське господарство», а тому вони є незаконними, підлягають скасуванню та, відповідно, визнанню недійсними.   

Так, вказаний громадянин вже є засновником фермерського господарства і орендує земельні ділянки в іншій області, а тому додаткові землі, відповідно до вимог чинного законодавства,  він міг отримати лише через проведення обов'язкової процедури земельних торгів.   

Зважаючи на виявлені порушення, прокуратура звернулась до суду з позовними вимогами визнати незаконними розпорядження та договори оренди землі та скасувати їх державну реєстрацію.

Виконано за допомогою Disqus