В Україні зареєстрували петицію проти антибіотиків в твариництві

3 вересня 2019 18 0
В Україні зареєстрували петицію проти антибіотиків в твариництві

Володимир-Волинська птахофабрика зареєструвала на сайті Адміністрації президента України петицію стосовно заборони використання антибіотиків у сількому господарстві. Про це йдеться у повідомленні на сайті президента.

Використання антибіотиків у сільському господарстві з профілактичною метою та в якості стимуляторів росту призвело до появи супербактерій, резистентних до антибіотиків (несприйнятливих до лікування антибіотиками) й передачі генів-переносників людині.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я обсяг використованих у ветеринарії антибіотиків для продуктивних тварин, птиці та аквакультури на сьогоднішній день більш ніж в 2 рази перевищує обсяг лікарських засобів, що застосовуються в медицині, що веде до накопичення залишків ветеринарних препаратів у продуктах тваринництва і рибництва.

Читати за темою: В Україні скоротилось виробництво свинини

Зростають масштаби несанкціонованого застосування антибіотиків для обробки призначених для тривалого зберігання і транспортування морепродуктів, морської риби, фруктів та овочів, в яких ці засоби не нормуються і, відповідно, не контролюються під час вступу на споживчий ринок.

Згідно прогнозу Всесвітньої організації охорони здоров'я до 2050 року щорічна смертність через антибіотикорезистентність в Азіатському регіоні складе — 4 730 чоловік, Африці — 4 150 чоловік, Європі — 390 тис. чоловік, Південній Америці — 392 тис. осіб, Північній Америці — 312 тис. чоловік, а сумарні втрати ВВП — 8% або близько $100 трильйонів.

В Україні ж немає жодної статистики, що свідчить про неконтрольоване застосування антибіотиків

Поряд з очевидною користю від цілеспрямованого застосування антибіотиків як лікарських засобів, сьогодні доведено існування їх побічних негативних ефектів на організм:

  • формування антибіотикорезистентності до збудників харчових інфекцій, що позбавляє людину ефективних засобів лікування захворювань;
  • поширення збудників інфекційних захворювань зі зміненими властивостями та підвищеною агресивністю;
  • алергізація населення;
  • порушення мікрофлори шлунково-кишкового тракту.
Виконано за допомогою Disqus