Через низькі нічні температури на Полтавщині знизиться врожайність кукурудзи — прогноз

4 вересня 2019 177 0
Через низькі нічні температури на Полтавщині знизиться врожайність кукурудзи — прогноз

У господарстві «Златопіль» на Полтавщині через низькі нічні температури в період цвітіння кукурудзи прогнозують дещо нижчий врожай культури у порівнянні з минулим роком. Про це йдеться в блозі «АгроЕкспедиція: Ціни, урожай, стан посівів і прогнози виробництва кукурудзи у 2019 році» на Kurkul.com.

У господарстві сподіваються отримати в поточному сезоні 9 т/га. З одного боку, за їхніми словами, цьому сприяла наявність вологи під час сівби і на початку вегетації рослин. Однак низькі нічні температури під час цвітіння культури зіграли свою негативну роль.

«У фазі 5-го листа на всіх вилках закладено від 18 до 20 рядів насіння. В цьому полі 14-16 ми не зустрінемо. Однак ми бачимо погане запилення верхньої частини качана. Це пов'язано з низькими температурами повітря у момент цвітіння, точніше в нічний час», — розповів вчений агроном ФГ «Златопіль» Дмитро Колесник.

У поточному році під кукурудзу в господарстві було відведено 400 га землі. 50 га — під ділянками гібридизації і стільки ж знаходяться під зрошенням. 

«У нас врожайність 10 т/га, і це на 10 ц більше, ніж в сусідньому господарстві. При цьому ми знаємо, що якщо ми отримали 10 т/га в качанах, значить це буде 5 т в зерні в мішках», — додав Дмитро Колесник.

Виконано за допомогою Disqus