Реклама

На Кіровоградщині вирощують незвичайні горіхи з червоним ядром

9 вересня 2019 428 0
На Кіровоградщині вирощують незвичайні горіхи з червоним ядром
surma-ua.info

Одними із перших подібний сорт вивели українські вчені з Нікітського ботанічного саду, та дали йому красномовну назву «Пурпуровий». Наразі горіхи цього сорту вирощує фермер з Кіровоградщини. Повідомляє surma-ua.info.

Донедавна у всьому світі, горіхи які мають червоне ядро помилково вважалися дефектними. Однак завдяки науковій праці каліфорнійських вчених, вдалося довести, що подібний незвичайний зовнішній вигляд горіху — не наслідок невідомої хвороби, а генетично зумовлений наслідок перезапилення цілої плеяди різних сортів горіху.

Читати за темою: З 10 га горіхового саду можна отримати мільйон гривень прибутку — фермер

Наразі, ціна горіхів цього сорту є значно вищою, ніж в традиційних білих. Найчастіше їх замовляють ресторани і подають з десертами, або додають в салати.

«Можна довго розповідати про його яскравий гармонійний солодкуватий смак, про регулярну врожайність (68,8 ц/га). Але більшість людей все одно звикли до білого горіху.

Якщо говорити про експорт — з однієї сторони ринок потребує білого як папір горіху, а з іншої сторони — я вірю, що горіх незвичного кольору і високих смакових характеристик може зайняти гідне місце на світовому ринку», — розповів фермер, який займається вирощуванням незвичних горіхів.

Виконано за допомогою Disqus