Майже 80% українських ґрунтів потерпають від нестачі поживних речовин

14 вересня 2019 494 0
Майже 80% українських ґрунтів потерпають від нестачі поживних речовин

Поточна ситуація із станом ґрунтів в Україні є вкрай складною, адже 70-80% ґрунтових ресурсів України потерпають від нестачі поживних речовин та міндобрив.

Таку думку висловив академік НААН України, директор Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. А.Н.Соколовського» Святослав Балюк. Повідомляє agri-gator.com.

«Чорнозем — це цар-ґрунт, але й чорнозем — це сила та, водночас, беззахист, адже сьогодні ґрунти швидко деградують. Сьогодні близько 70-80% українських ґрунтів потерпають від нестачі поживних речовин», — зазначив фахівець.

Також він підкреслив, що з року в рік в українських ґрунтах , так званого, середнього гранулометричного складу, знижується вміст гумусу.

Читати за темою: Милованов повідомив про готовність 35 варіантів запуску ринку землі

Святослав Балюк також зауважив, що для покращення стану ґрунтів в Україні вже сьогодні фермерам необхідно запроваджувати технології точного землеробства та точкового удобрення.

«Застосування саме цих технологій пояснюється тим, що ґрунт одного й того ж поля є неоднорідним за своєю структурою. Саме тому фермеру необхідно дивитися де використовувати підживлення, наприклад, мікро-, а де макроелементами.

Наші ґрунти — виснажені, тому їх потрібно відновлювати, але робити це правильно», — сказав Святослав Балюк.

Виконано за допомогою Disqus