Рентабельність виробництва меду у Казахстані сягає понад 80%

158
0
Рентабельність виробництва меду у Казахстані сягає понад 80%
pixabay.comРентабельність виробництва меду у Казахстані сягає понад 80%

Згідно зі статистичними даними, у Східному Казахстані рентабельність реалізації меду перевищує 86%. Але в Республіканській палаті бджільництва вважають, що цифра завищена. Про це повідомляє kursiv.kz.

Читати за темою: Досвід промислової пасіки в Канаді — 10 порад 

«Якби рентабельність була такою казковою, все б стали бджолярами. Цей показник залежить від реалізаційної ціни. Високий відсоток можна отримати, якщо брати митні ціни. Але на експорт виходять поодинокі господарства», — пояснює представник палати, голова господарства «Пасіка» Валерій Касимбаєв.

При поставці за кордон 1 кг, за даними бджолярів, коштує від  1 тис. тенге (близько $2,6 або 64 грн). На внутрішньому ринку закупівельна гуртова ціна — 600 тенге (близько 38,5 грн). З її урахуванням, як зазначає голова «Пасіки», рентабельність продажів складе близько 30%.

Власники господарства «Пасіка» Злата Скуратова та Владислав Зеленський зауважили, що ціни на мед завмерли.

 «Розцінки на мед знову законсервувалися. Зате ціни на інвентар за ці роки піднялися на 30-40%, на ліки для бджіл — на 50-100%. Можна продати мед і дорожче, якщо самому ставати за прилавок на ринку. Хоча ми і так помічаємо, що купівельна спроможність людей знизилася», — розповідає Злата Скуратова.

Незважаючи на складності з реалізацією продукції, подружжя не планують відмовлятися від медового бізнесу. Кажуть, що знайшли справу до душі. Пасіка, де сьогодні тримають 500 бджолосімей, працює близько 13 років.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus