Рентабельність виробництва меду у Казахстані сягає понад 80%

13 вересня 2019 169 0
Рентабельність виробництва меду у Казахстані сягає понад 80%
pixabay.comРентабельність виробництва меду у Казахстані сягає понад 80%

Згідно зі статистичними даними, у Східному Казахстані рентабельність реалізації меду перевищує 86%. Але в Республіканській палаті бджільництва вважають, що цифра завищена. Про це повідомляє kursiv.kz.

Читати за темою: Досвід промислової пасіки в Канаді — 10 порад 

«Якби рентабельність була такою казковою, все б стали бджолярами. Цей показник залежить від реалізаційної ціни. Високий відсоток можна отримати, якщо брати митні ціни. Але на експорт виходять поодинокі господарства», — пояснює представник палати, голова господарства «Пасіка» Валерій Касимбаєв.

При поставці за кордон 1 кг, за даними бджолярів, коштує від  1 тис. тенге (близько $2,6 або 64 грн). На внутрішньому ринку закупівельна гуртова ціна — 600 тенге (близько 38,5 грн). З її урахуванням, як зазначає голова «Пасіки», рентабельність продажів складе близько 30%.

Власники господарства «Пасіка» Злата Скуратова та Владислав Зеленський зауважили, що ціни на мед завмерли.

 «Розцінки на мед знову законсервувалися. Зате ціни на інвентар за ці роки піднялися на 30-40%, на ліки для бджіл — на 50-100%. Можна продати мед і дорожче, якщо самому ставати за прилавок на ринку. Хоча ми і так помічаємо, що купівельна спроможність людей знизилася», — розповідає Злата Скуратова.

Незважаючи на складності з реалізацією продукції, подружжя не планують відмовлятися від медового бізнесу. Кажуть, що знайшли справу до душі. Пасіка, де сьогодні тримають 500 бджолосімей, працює близько 13 років.

Виконано за допомогою Disqus