Через Китай, в Україні може обвалитися ціна на промислове яблуко

17 вересня 2019 1524 0
Через Китай, в Україні може обвалитися ціна на промислове яблуко

Незважаючи на те, що до останнього часу цін на промислове яблуко в Польщі, Україні та Молдові зростала, ця тенденція може змінитися на негативну вже найближчим часом. Головною причиною для цього є різке збільшення пропозиції дешевого концентрату з яблук нового врожаю в Китаї. Повідомляє EastFruit.

Минулого тижня фермери Польщі продавали кілограм промислового яблука в середньому по $0,14-0,16/кг, в той час як в минулому році за таку ж ціну продавали якісне яблуко сорту «Айдаред» для потреб свіжого ринку.

В Україні, за даними проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти», ціни на яблуко для переробки на концентрат були практично ідентичними. Купити промислове яблуко у садівників можна було не дешевше $0,13/кг, а ціни на великі партії досягали $0,16/кг.

Читати за темою: Анатолій Небоженко: ми щодня вчимося більше заробляти

Проте фермери Вінницькій області повідомили про зниження переробниками закупівельних цін на промислове яблуко. Аналогічна інформація почала надходити і з інших виробничих регіонів України.

Наразі українські фермери намагаються домовитися між собою про повне припинення поставок технічного яблука на переробку в надії, що переробники повернуть закупівельні ціни на колишній рівень.

Однак українські виробники яблучного концентрату не бачать причин не тільки для подальшого зростання цін на промислове яблуко, але і для утримання їх на колишньому рівні. Вони повідомляють, що пропозиція яблука на заводи продовжує рости, а відсоток неякісного яблука, яке не може продаватися на свіжому ринку, в урожаї 2019 р. навіть більший, ніж роком раніше. Оскільки дуже багато садів постраждали від граду.

Однак головним аргументом для зниження цін на яблуко переробники вважають ситуацію з яблуком в Китаї. За їх словами, наразі з Китаю почали надходити пропозиції про закупівлю яблучного концентрату з яблук нового врожаю за цінами, що значно нижчі ніж в Європі.

Інший фактор — це рекордні запаси яблучного концентрату, які залишилися непроданими з урожаю минулого року. Вони зараз продовжують тиснути на ринок на тлі початку надходження пропозицій концентрату з урожаю поточного року.

Виконано за допомогою Disqus