Фермерам запропонують викупити за 5 років землі постійного користування

18 вересня 2019 1879 0
Фермерам запропонують викупити за 5 років землі постійного користування

В жовтні до парламенту подадуть декілька законопроектів про викуп фермерами та працівниками державних с/г підприємств земель постійного користування. Такі плани озвучив, у відповідь на питання голови «Агро-Продовольчої Ради» Івана Слободяника, голова комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Микола Сольський («Слуга народу») на земельному віче в Києві.

Організатором віче виступив активіст земельної реформи Олексій Мушак, інформаційними партнерами  — AgroPolit.com, Latifundist.com, Kurkul.com.

Іван Слободяник звернувся до голови комітету з проханням допомогти вирішити земельний головний біль фермерів.

«Наразі є 500 тис. га земель постійного користування, які зависили у повітрі з 90-х років. Вони знаходяться наразі поза правовим  статусом. І стали інструментом «великого дерибану». Вартість цих земель фермери за всі ці роки виплатили. Є два варіанти вирішення питання: викуп землі у розстрочку, або безкоштовна їх передача фермерам», — пояснив він.

Голова аграрного комітету розповів, що в парламенті готують законодавчі рішення по землях постійного користування. За словами Миколи Сольского, існує три групи  таких земель постійного користування.

«Перша — входить 500 тис. га, які у 90-х без аукціонів передали фермерах.  Для земель, що знаходяться в користуванні у фермерів, аграрний комітет виступає за введення пільгової процедури викупу протягом 5 років з нормативної грошової оцінки цієї землі без аукціонів чи якихось інших механізмів», — пояснив він.

Друга група — землі постійного користування державних с/г підприємств у підпорядкуванні Аграрної академії наук, Міноборони, МінАПК та Пенітенціарної служби.

«Існує ініціатива направити їх на приватизацію і часткового розпаювання, і винести цю ідею на громадське обговорення депутати планують в жовтні», — сказав Микола Сольський.

А також додав, що третя група – землі постійного користування підприємств, які пішли іншим шляхом приватизації не таким як колгоспи (працівникам надавалися акції, а земля оформлена у постійне користування).

«Таких не багато. Вони зосереджені у регіоні зайняття садами. Є законопроект перевести право постійного користування цими земля у сферу регулювання майна — господарського управління чи відання», — пояснив Микола Сольський.

Нагадаємо, іноземці напряму, як фізична особа, не зможуть купувати с/г землі. Придбати українську землю можуть тільки фізичні особи громадяни України та юрособи-резиденти України, зареєстровані згідно із чинним законодавством. Про це розповів голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський. 

Виконано за допомогою Disqus