Уряду запропонували створити державну іпотечну установу для викупу с/г земель у громадян

19 вересня 2019 106 0
Уряду запропонували створити державну іпотечну установу для викупу с/г земель у громадян

В Україні потрібно створити державну іпотечну установу для викупу с/г земель у громадян (власників паїв), або у юросіб у разі їх виходу з України/бізнесу чи банкротства компанії. З такою пропозицією виступила головний редактор AgroPolit.com Наталія Білоусова під час земельного віче у Києві. Повідомляє AgroPolit.com.

«Потрібно подумати над створенням в Україні іпотечної установу для викупу сільськогосподарської землі у громадян (власників паїв), якщо вони не хочуть її продавати діючим орендарям, громадам. Ця установа має також викуповувати с/г землю у юросіб, які брали у іноземних банків кредити для покупки землі, і вони або виходять з українського бізнесу, або компанія (власник землі) стала банкротом. Який механізм викупу цих земель — наразі питання відкрите. А воно кричуще. Нагадаю, що у підготовленому аграрним комітетом законопроекті купувати українську землю паралельно з фізичними особами громадянами України зможуть юрособи-резиденти України (зареєстровані згідно із чинним законодавством), тобто в тому числі ті, які виступатимуть співзасновниками агропідприємств. Інвестфонди та пенсійні фонди зможуть також жити в такій моделі ринку, якщо стануть співзасновниками українських підприємств», — наголосила вона після земельного віче.

Як повідомив на земельному віче голова аграрного комітету Микола Сольський, земельний законопроект з’явиться у парламенті уже наступного тижня.

Виконано за допомогою Disqus