Спалах АЧС у Китаї вплине на світові ціни кормів та ветпрепартів — Паламар

19 вересня 2019 27 0
Спалах АЧС у Китаї вплине на світові ціни кормів та ветпрепартів — Паламар
pixabay.comСпалах АЧС у Китаї вплине на світові ціни кормів та ветпрепартів — Паламар

Через поширення африканської чуми свиней у Китаї вже вирізали 60 млн свиней, і до кінця року ця цифра сягне 134 млн голів. Все це негативно вплине на світовий ринок кормів та ветпрепаратів. Таку думку висловила голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар у своєму блозі на liga.net.

Читати за темою: Майкл Баттон: АЧС — вірус, від якого немає імунітету 

За її словами, донедавна Китай був одним із найпотужніших світових імпортерів кормової продукції для свинарства, а також ветеринарних препаратів.

«Якщо підрахувати, що на вирощення однієї свині іде 350 кг корму, то за рік (2 цикли вирощування) свинарська галузь Китаю споживала близько 100 млн т кормової продукції, значну частину якої складає кукурудза (40-50% раціону), соя (20%), ячмінь, інші зернові. Отже, така величезна кількість продукції рослинництва на світовому ринку стане незатребуваною, і залишатиметься такою іще упродовж довгого часу», — зазначила Ірина Паламар.

За її словами, боротьба з АЧС в Китаї ведеться дуже серйозно. Свиней знищують і палять по всій країні, тому відновлюватимуть поголів’я ще дуже не скоро.

«Таким чином, за нашими прогнозами, дуже скоро світові ціни на зернові знизяться, впаде вартість і ветеринарних препаратів, й амінокислот, і похідної від зернових культур продукції. Чи не опиниться в результаті цього під загрозою світова продовольча безпека?» — наголосила Ірина Паламар.

Виконано за допомогою Disqus