В Україні стрімко знизилась ціна меду

20 вересня 2019 2256 0
В Україні стрімко знизилась ціна меду
total.kz

В Україні поточного тижня відбулось стрімке зниження середніх закупівельних цін на мед. Протягом кількох днів ціна впала з 32 до 28 грн/кг. Хоча декілька тижнів тому, пасічники могли здати мед навіть по 35 грн/кг. Повідомляє agri-gator.com.ua.

Українські експортери меду пояснюють ситуацію укріпленням національної валюти України у співвідношенні до долару та євро. Оскільки український мед експортується переважно до США та Євросоюзу, то оплата за нього надходить відповідно в доларах США, або євро.

Роздрібна ціна на мед також пішла вниз — протягом останніх тижнів вона впала з 130-150 грн/кг до 100 грн/кг і навіть нижче. При цьому пасічники, що продають мед в роздріб, зауважують, що продажі меду від зниження ціни не зростають, а, навпаки, лише падають.

Читати за темою: У Верховній Раді зареєстрували законопроект щодо захисту бджільництва

«Пасічники України в розпачі. Вони звинувачують в цій ситуації також експортерів меду, які, за їх словами, наживаються на бджолярах. Дуже часто лунає думка про те, що в низьких цінах на мед винуваті кондитери, що продають дешеві кондитерські вироби і дуже агресивно їх рекламують. Внаслідок цього, діти змалечку не знають смаку меду, і наступне покоління взагалі не буде купувати натуральний та корисний мед для споживання, віддаючи перевагу дешевим та шкідливим для здоров’я виробам з цукру», — йдеться у повідомленні.

Виробники меду зазначили, що вони будуть скорочувати кількість вуликів, бо виробництво меду стає невигідним через такі ціни. Дехто з них навпаки говорить, що єдиним виходом з ситуації буде збільшення масштабів виробництва та максимальна механізація процесів виробництва меду.

Як зауважили експерти, допомогти пасічникам може також розвиток ринку послуг запилення сільськогосподарських культур. А також більш ефективний експортний маркетинг медових продуктів, який би дозволив підняти цінність українського меду в очах споживачів всього світу.

Виконано за допомогою Disqus