Фермери мають зайнятися органічним виробництвом

3 листопада 2015 53 0
Фермери мають зайнятися органічним виробництвом
Кurkul.comФермери мають зайнятися органічним виробництвом

У ринкових умовах дрібним фермерським господарствам складно конкурувати на розвинених аграрних ринках, про це «Агробізнесу сьогодні» сказав кандидат економічних наук, керівник Центру стратегічних досліджень агропромислового розвитку Сумського національного аграрного університету Олександр Маслак.

За його словами, це ринок зерна та олійного насіння. Фермери мають невеликі товарні партії продукції, не поодинокі випадки реалізації продукції з поля, без необхідної доробки та доведення до вимог державних стандартів. Тож ціна на таку продукцію значно нижче від існуючої на ринку, відображається на кінцевих результатах діяльності.

«Тож пріоритетними напрямами розвитку фермерських господарств України має бути вирощування овочів, фруктів, ягід, картоплі, нішевих культур олійної та зернової групи. При цьому з виробництва традиційної продукції необхідно перейти на органічну продукцію. Це те, що не зможуть зробити великі аграрні компанії, враховуючи масштаби їх виробництва, проте найбільше підходитиме дрібнотоварним виробникам продукції», — резюмував він.

Виконано за допомогою Disqus