Реклама

Суд залишив фермеру урожай з державних земель

23 вересня 2019 201 0
Суд залишив фермеру урожай з державних земель

На території Білозерського сільради Вітовського району Миколаївської області невідомі самовільно засіяли соняшником три ділянки площею 122,65 га, 200,66 га і 166,85 га, але суддя не знайшла підстав для арешту врожаю на користь держави. Повідомляє novosti-n.org.

«Засіяні поля виявив виконувач обов'язків сільського голови, про що тут же повідомив правоохоронним органам. Співробітники поліції спільно з фахівцями досліджували поля і виявили, що дійсно державні землі засіяні самовільно — ніяких дозвільних документів не видавалося. Було розпочато кримінальне провадження за статтею КК України «Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво», — йдеться у повідомленні.

Так, відповідно до ст.ст.90, 95 Земельного кодексу України, ч.2 ст.189 Цивільного кодексу України, власники та землекористувачі земельних ділянок мають право власності на посіви і насадження сільськогосподарських та інших культур, на вироблену продукцію.

Але, при занятті земельної ділянки за відсутності правовстановлюючих документів, в особи, яка засіяла таку земельну ділянку, не виникає права власності на посіви й насадження сільськогосподарських та інших культур, на вироблену продукцію на зазначеній земельній ділянці — ця продукція повинна бути передана державі.

В.о. начальника ДПС в Миколаївській області 12 вересня затвердив акт опису, попередньої оцінки і передачі на відповідальне зберігання майна, що переходить у власність держави, а саме — врожаю соняшнику, засіяного невідомими.

Однак після цього ніяких дій з прибирання 500 т соняшнику, його реалізації та передачі виручених коштів державі, зроблено не було.

Читати за темою: Фермер сплатив 200 тисяч грн за самовільне захоплення землі

Як наслідок, на полях з'явилися комбайни «господаря» посівів, який безпідставно засіяв державні території соняшником.

Прибулі на місце збирання співробітники Вітовського відділу поліції зупинили роботи. Проте коли спробували через рішення суду заарештувати комбайни, за допомогою якого незаконно прибирали посіви, а також сам урожай, який, по суті, належить державі, то суддя Ленінського районного суду Надія Румянцева порахувала недостатніми підстави для арешту і техніки, і врожаю.

«Надія Румянцева 16 вересня винесла рішення про відмову в арешті комбайнів, а 19 вересня ця ж суддя відмовила в арешті незаконного врожаю, тим самим давши «зелене» світло заповзятливому аграрію, який самовільно засіяв державні поля. Тепер обмежень для збору врожаю у нього немає.
Таким чином урожай соняшнику, приблизною вартістю близько трьох мільйонів гривень, зібраний з державної землі, державі не дістанеться — його спокійно на підставі рішення суду збере той самий фермер, який вирішив, що має повне право не платити за землю, не отримувати жодних дозволів», — йдеться у повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus