Реклама

Масова сівба озимих може затриматись до початку жовтня — прогноз

24 вересня 2019 130 0
Масова сівба озимих може затриматись до початку жовтня — прогноз

Починаючи з другої половини серпня і протягом вересня в Україні зберігався дефіцит опадів. При цьому з огляду на наявну ґрунтову посуху, проведення сівби озимих буде виправданим після випадання опадів у кількості не менше 20-25 мм. Разом з тим, за прогнозом, до кінця вересня очікуються лише невеликі та помірні дощі, тому масовий старт сівби озимих зернових може затриматися до початку жовтня. Повідомляє apk-inform.com.

Відзначається, що найбільш несприятливі умови спостерігалися на території Черкаської, Вінницької, Полтавської областей, де місцями дефіцит опадів зберігається 6-8 місяців, а кількість опадів з початку року становить 50-60% норми.

При цьому, за останні 30 років така посуха ґрунту в перелічених областях в кінці другої декади вересня відзначається вперше.

«Згідно з агрометеорологічними спостереженнями, за останні 15 років схожі посушливі умови в цілому по Україні складалися лише у вересні 2011 і 2016 рр. Сівба озимої пшениці в ці роки проводився в основному в першій декаді жовтня», — зауважили в Укргідрометцентрі.

При цьому, погодні умови другої декади вересня сприяли проведенню збиральних робіт у полях.

Читати за темою: Проект Посівна Онлайн 2019/20 розширено функціоналом прогнозу погоди

Виконано за допомогою Disqus