Скасування мораторію збільшить частку української продукції на світовому ринку — думка

1 жовтня 2019 38 0
Скасування мораторію збільшить частку української продукції на світовому ринку — думка
Kurkul.comСкасування мораторію збільшить частку української продукції на світовому ринку — думка

Як стверджує керівник ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко, Україна може мінімізувати втрати, які виникли через введення мораторію на продаж с/г земель.

Скасування заборони якісно позначиться на вартості оренди, зростанні частки української продукції на світовому ринку, а також на підвищенні показників української продукції. Про це йдеться у блозі zn.ua.

«Багато противників відкритого ринку знайдуть десятки несуттєвих причин залишити мораторій. В їх рядах і ті, чиї бізнес-моделі засновані на дешевій оренді, і ті, хто не зацікавлений у збільшенні частки України на світовому ринку продуктів харчування. Але кожен такий рік обійдеться Україні в ще кілька відсотків ВВП і збільшення розриву з фермерами Польщі, Румунії, Чехії та інших країн, які ми так старанно намагаємося наздогнати», — заявив Андрій Радченко.

За його словами, Україна — земля з найкращими стартовими можливостями, але сьогодні ми збираємо зернових в середньому 41 ц/га, що нижче на 11% показників пострадянських країн Східної Європи. Якщо ж відкинути країни Балтії, де якість ріллі незрівнянно гірше, то розрив у врожайності виросте до 21%.

«До слова, саме цей розрив в середній врожайності між Україною та пострадянськими країнами, де успішно функціонує ринок землі, можна використовувати як інструмент кількісної оцінки втрат через мораторій. Так, за моїми розрахунками, ми говоримо про суму в $30 млрд за 2004-2018 рр. І це без урахування амортизації грунтів», — заявив Андрій Радченко.

Виконано за допомогою Disqus