Вчені представили новий сорт картоплі з коротким терміном вегетації

5 жовтня 2019 1918 0
Вчені представили новий сорт картоплі з коротким терміном вегетації
pixabay.com

Вчені з Еквадору розробили новий сорт картоплі, помірно стійкий до фітофторозу з більш раннім дозріванням. Повідомляє agroxxi.

Міністерство сільського господарства і тваринництва (MAG) Еквадору представило Iniap-Fatima, новий сорт картоплі, який більш стійкий до хвороб і може бути зібраний раніше, між 125 і 150 днями, порівняно з іншими сортами, які вимагають для дозрівання до 180 днів.

Сорт отриманий в результаті досліджень, проведених Національним інститутом сільськогосподарських досліджень (Iniap), MAG і Боліварська державним університетом (UEB). Картопля Iniap-Fatimа має рожеву шкірку і жовту м'якоть. Підходить для використання в супах, для смаження, картопляного пюре та інших страв.

Новий сорт помірно стійкий до хвороб, таких як фітофтороз (пізня гниль) і є альтернативою для підвищення продуктивності дрібних фермерів.

«Сорт Iniap-Fatima є результатом схрещування сорту Iniap-Gabriela з гібридом (Solanum phureja) і диким родичем (Solanum paucissectum)», — сказав Хуан директор Iniap Мануель Домінгес.

Місцеві аграрії вже отримали новий посівний матеріал. Селекціонери заявляють, що Iniap-Fatima має підвищити продуктивність дрібних фермерів.

Читати за темою: За два тижні ціни на картоплю в Україні зросли втричі

Виконано за допомогою Disqus