Український шафран може стати брендом на світовому ринку — фермер

3 жовтня 2019 88 0
Український шафран може стати брендом на світовому ринку — фермер
pixabay.comУкраїнський шафран може стати брендом на світовому ринку — фермер

У селі Любимівка Каховського районі Херсонщини вже 5 років на полях господарства «Шафран любимівський» вирощують найдорожчу спецію — шафран. Про це повідомила прес-служба Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА.

«Попередні роки ми організовували майстер-класи по збору врожаю, пригощали гостей пловом із шафраном, який готували спеціально запрошені кухарі із Південної Асоціації шеф-кухарів України, і звичайно облаштовували селфі-зону на фоні шафранового поля.  Цього року планували обмежитись лише промисловим збором шафрану, але нам вже телефонують туроператори з різних куточків України, що хочуть привезти туристів. Ми не можемо їм відмовити, тож будемо і цього року приймати гостей», — розповідає керівник господарства Віталій Шакало.

Сьогодні площа під шафраном на господарстві становить 5 га — але навіть із цієї невеликої ділянки «Шафран любимівський» отримує кілька кілограмів коштовної спеції. На господарстві говорять, що не вдається суттєво збільшити площі, тому що занадто багато бажаючих по всій Україні хочуть придбати посадковий матеріал. І фермери йдуть назустріч, тому що мають власну зацікавленість

«Якщо нам вдасться об’єднати зусилля всіх виробників шафрану і закумулювати партії 10-20 кг, то буде економічна доцільність робити митні документи і виходити із спецією на експорт», — зазначає Віталій Шакало.

А поки що український шафран успішно реалізується на внутрішньому ринку: його купують ресторатори, продавці спецій, а ще чимало українців купують шафран у маленьких фасовках — для власних потреб.

Як розповів сіпвзасновник ФГ «Шафран Любимівський» Олег Демченко, якість українського, а точніше — херсонського шафрану — дослідили в Національному фармацевтичному університеті (м. Харків). Фахівці університиету встановили, що український шафран має якість вищу за іспанський, що вважається зараз найкращим у світі. У зразках, наданих каховським господарством, було виявлено в кілька разів більшу концентрацію речовин, що роблять шафран таким цінним.

Тому ентузіасти з Херсонщини сповнені оптимізму:

«Ми впевнені, що український шафран може стати брендом на світовому ринку, а витяжки з нашого шафрану дозволять зробити прорив у лікуванні онкології», — вважає Олег Демченко.

Виконано за допомогою Disqus