На Київщині запустили найпотужнішу у Східній Європі біогазову установку

5 листопада 2015 346 0
На Київщині запустили найпотужнішу у Східній Європі біогазову установку
Київська ОДАНа Київщині запустили найпотужнішу у Східній Європі біогазову установку

У смт Рокитному (Київська бласть) відбулося урочисте відкриття біогазового заводу потужністю 2,25 МВт на території ВАТ «Рокитнянський цукровий завод», — пише прес-служба Київської облдержадміністрації.

Як зазначається у повідомленні, завод виготовлятиме біогаз з жому, кукурудзяного силосу, сорго, відходів органіки (газ із відходів).

«Завод готовий співпрацювати з великими тепличними комбінатами. Разом з тим, завдяки дефекату — екологічно чистому добриву, в якому є кальцій, фосфор і азот у рідкій і твердій фракціях, складова витрат на міндобрива у сільському господарстві значно знижується», — сказав інвестор проекту, директор групи компаній «Сільгоспродукт» Юрій Бондарчук.

Після когенерації газ, який буде виділятися у результаті хімічної реакції, перетворюватиметься на електричну енергію, яка подаватиметься у загальнодержавну мережу за «зеленим тарифом». Із 44 млн куб м газу, які планують отримувати, вироблятиметься 19 мегават електричної енергії і стільки ж теплової. Соціальні об'єкти селища опалюватимуться, даючи ціну на 5% нижчу.

«Для реалізації будівництва першої черги комплексу з виробництва електроенергії із біогазу було залучено кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Загальна сума інвестицій у будівництво склала 280 млн грн», — інформує сайт.

Також додається, що навіть перша черга комплексу є найпотужнішою біогазовою установкою в Україні та однією з найпотужніших у країнах СНД і Східної Європи. Виробленої електроенергії першої черги буде достатньо для забезпечення потреб близько 800 приватних будинків.

Виконано за допомогою Disqus