Коблево може стати загальнонаціональним «пілотом» з розвитку сільського туризму

123
0
Олександр Лієв, радник Міністра аграрної політики та продовольства України, куратор напрямку сільського зеленого туризму
Олександр Лієв, радник Міністра аграрної політики та продовольства України, куратор напрямку сільського зеленого туризму

Одне з основних завдань Асоціації індустрії гостинності України — проектування курортів місцевого значення. У рамках цієї роботи асоціація спільно з Міністерством аграрної політики і продовольства України створює умови для розвитку агро-рекреаційних кластерів на селі. Позиція тут одна — природні, лікувальні, історичні та гуманітарні ресурси необхідно використовувати, а туристичну сферу в цілому просувати як, насамперед, економічну категорію.

Українське законодавство визначає два види курортів: державного та місцевого значення. Отримання статусу держкурорту — справа не із простих. Влада доклала чимало зусиль, щоб розтягнути та максимально ускладнити процедуру. Добре, що з місцевим значенням все набагато простіше — тут достатньо рішення обласної ради. Проектування та створення саме таких зон — найважливіший стимул сталого розвитку сільських територій, крок до відродження бази реабілітації та оздоровлення населення. Зараз такі установи працюють сезонно, перепрофільовані або ж зачинені.

З початку цього року асоціація гостинності уклала вже десятки відповідних договорів з органами місцевої влади. Наприклад, з Херсонською ОДА домовилися разом розвивати курорт «Лазурне», з керівництвом Новосанжарської міськадміністрацією Полтавській області — допомогти з розробкою техніко-економічного обґрунтування, із Миколаївською ОДА — супроводжувати проектування курорту «Коблево».

Останній приклад найбільш показовий. З ініціативи селищної ради та його голови Володимира Панича, ще в червні цього року сесія схвалила рішення про підготовку документів з проектування курорту місцевого значення «Коблево». Перший звіт про виконану роботу був готовий 16 жовтня. Протягом цього часу проект жодного разу не поклали «у стіл». Адже вплив на соціально-економічне життя всього Березанського району він може надати дуже значний!

Наступним кроком мають стати масштабні громадські слухання за участю максимально широкого кола громадських працівників і бізнесменів. Адже саме громаді визначати майбутнє «Коблево» і втілювати його в життя. Зі свого боку асоціація на розсуд громадськості пропонує два варіанти — створення грязьового і кліматичного SPA-курорту або ж курорту для сімейного відпочинку і будь-якого гаманця. Після прийняття рішення від реалізації проект буде відділяти лише «зелене світло» з боку Миколаївської облради.

Статус курорту місцевого значення — це, насамперед, нова філософія освоєння територій, в основі якої гуманітарний розвиток та охорона навколишнього середовища. Це перспективний механізм стимулювання підприємницької ініціативи на селі та реальної децентралізації влади. Коли громада сама розпоряджається територіями й готова нести за це відповідальність. Крім того, це майданчик для державно-приватного партнерства та залучення інвестицій, у тому числі у розвиток рекреації та оздоровлення українців.

Практика показує, що найчастіше інтерес інвестора і готовність взятися за проект багато в чому залежить від ініціативності та відкритості місцевої влади. Адже ніхто не готовий вкладати у хабарі та відкати. При підтримці з боку влади та місцевого населення «Коблево» може стати пілотним проектом з розвитку сільського туризму та загальнонаціональним каталізатором для підприємництва на селі.

Олександр Лієв, радник Міністра аграрної політики та продовольства України, куратор напрямку сільського зеленого туризму

Думка редакції Kurkul.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не несе відповідальності за достовірність і тлумачення наведеної інформації і виконує роль виключно носія.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus
 

Матеріали до теми