Слуги народу готують заборону на продаж землі іноземцям

9 жовтня 2019 379 0
Слуги народу готують заборону на продаж землі іноземцям
Kurkul.comСлуги народу готують заборону на продаж землі іноземцям

У законопроект про ринок землі авторства Кабміну депутати від «Слуги народу» готують вести дві правки — заборону доступу іноземців до придбання землі та зменшення права на володіння землею в одних руках до 20 тис. га. Про це розповів депутат Дмитро Соломчук в інтерв'ю виданню Оbozrevatel.com, передає AgroPolit.com.

Він озвучив ряд особливостей вільного ринку землі, які пропонують внести в законопроект про ринок землі він та інші його колеги зі «Слуги народу».

«Це проект закону Кабміну, вони його дуже швидко зробили. Ми в комітеті розглядаємо його, спілкуємося з експертами, населенням, уже більше 30 днів. Моя позиція, як народного депутата і великої кількості колег зі «Слуги народу», — якщо там написано юрособа, то в дужках повинен бути зазначений бенефіціар — українець, який проживає в країні останні 5 років», — каже депутат.

У розробленому законопроекті про ринок землі буде зменшена в 10 разів і кількість землі, яку дозволять зосереджувати в одних руках. Наразі уряд пропонує формулу, яка передбачає розподіл 210 тис. га на одну компанію, тобто не більше 0,5% землі і не більше 15% у межах області.

«Ми думаємо зменшити граничну площу в 10 разів, максимум 20 тис. га. Ми маємо великі компанії, 500-600 тис. га. Не повинно бути так, щоб після зняття мораторію фірма, зареєстрована в Києві, платила максимально податки в столиці. Нормальна модель, коли ці 200 тис. га вони зареєстрували юрособами на території цих ОТГ. Наприклад, 20 тис. га, не більше. Щоб за ці гроші існувала громада», — заявив Дмитро Соломчук.

Також депутат повідомив, що в рамках законопроекту про ринок землі зміниться і мінімальна оціночна вартість земельної ділянки.

«Зараз повинна бути прописана мінімальна оціночна вартість. Це приблизно 25-26 тис. грн, тобто $1 тис. І це дешево, але, думаю, таких людей не знайдеться. Спочатку ціна буде не менше $3-х тис. за гектар. Немає сенсу продавати за тисячу, вже простіше її тоді віддати в оренду. В Україні є домогосподарства, які орендують на рівні $200 за га. Коли стане більше конкуренції і з'явиться більше господарств середнього рівня після зняття мораторію, ціна ще й підніметься», — заявив Дмитро Соломчук.

Виконано за допомогою Disqus