Підпорядкування рибоводства міністерству енергетики може знищити галузь — думка

10 жовтня 2019 49 0
Підпорядкування рибоводства міністерству енергетики може знищити галузь — думка
fishingday.orgПідпорядкування рибоводства міністерству енергетики може знищити галузь — думка

Після ліквідації Мінагрополітики, рибна галузь України буде підпорядкуватися Міністерству енергетики та захисту довкілля. Таке нововведення може остаточно знищити галузь. Так вважає виконавчий директор асоціації «Українська аквакультурна спільнота» Юрій Яременко у своєму блозі на epravda.com.ua

Читати більше: Курс на аквакультуру: як створити осетрове господарство? 

«Такий крок фахівці галузі вважають не лише непрофесійним, абсолютно безглуздим, але й таким, що може остаточно знищити рибну галузь України.

Такі рішення будуть сприяти лише подальшому зростанню імпорту риби та рибних продуктів, який вже натепер у десятки разів перебільшує власне виробництво. Таку позицію аж ніяк не можна назвати державницькою!» — наголосив Юрій Яременко.

За його словами, Україна  має найбільший потенціал у Європі з водних ресурсів і могла б нагодувати рибою пів світу, але дивним чином над рибною галуззю вже багато років поспіль здійснюються якісь дивакуваті експерименти.

«Спочатку було міністерство рибної промисловості України, потім — Державне агентство рибного господарства, а що тепер? Риба як рушійна сила української енергетики? Складається враження, що такі кульбіти могла придумати або абсолютно некомпетентна людина, або навпаки, класний фахівець по режисурі телевізійних шоу!» — продовжує Юрій Яременко.

При цьому, за його словами, головне завдання рибної галузі — це продовольча безпека держави. Як це корелюється з енергетичною або екологічною проблематикою — незрозуміло.

За його словами, галузь рибництва скоріш слід віднести до тваринництва та надати реальну допомогу.

Досі рибники мали безліч проблем — це і неможливість взяти кредити та отримати грошові компенсації, відсутність механізму взяття в оренду частки водойми загальнонаціонального значення і багато інших.

Виконано за допомогою Disqus