Україна побила трирічний рекорд з імпорту яблук

10 жовтня 2019 371 0
Україна побила трирічний рекорд з імпорту яблук
Kurkul.comУкраїна побила трирічний рекорд з імпорту яблук

Обсяг вітчизняного імпорту яблук із липня по вересень поточного року найвищий за три останні роки і становить 6,8 тис. т. Такі дані наводить shuvar.com.

Водночас обсяг експорту за цей же період у порівнянні з попереднім роком майже не змінився та є 2,5 рази меншим, ніж імпорт. За перші 3 місяці сезону 2019/2020 Україна продала на зовнішніх ринках 2,6 тис. т яблука.

«Ми зафіксували негативний торговельний баланс на ринку яблука у вересні, і це дивує, адже в цей період ми збираємо власний врожай. У попередні 2 сезони у вересні ми яблука майже не імпортували, а експорт був у 7 разів більше від імпорту. Про імпорт ми взагалі згадували ближче до весни», — повідомила керівник департаменту «аналітика ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Вона додала, що в цьому сезоні в Україні відчувається брак пропозиції яблука експортної якості, до того ж вартість українського яблука зросла майже у 2 рази. Зміцнення гривні теж не сприяє експорту. Водночас, у Польщі, де цього року очікується один із найгірших врожаїв, яблуко сьогодні вже коштує на 20 % дешевше, ніж в Україні. А Польща завжди була головним постачальником яблука в Україну.

Виконано за допомогою Disqus

+ 20° ... + 11°

Вітер

2.4м/с

Опади

1мм

Вологість

72%