Чеський депутат заявив про імпорт небезпечного м’яса з України

17 жовтня 2019 385 0
Чеський депутат заявив про імпорт небезпечного м’яса з України
pixabay.comЧеський депутат заявив про імпорт небезпечного м’яса з України

Лідер чеської ультраправої партії «Свобода і пряма демократія» (SPD) Томіо Окамура заявив у своєму Facebook про імпорт Чехією небезпечного м’яса з України. За його словами, ЄС підтримує цей імпорт, і Чехія не має можливості контролювати його. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Seznam Zprávy.

Нагадаємо, Чехія зупинила поширення вірусу АЧС країною

Томіо Окамура каже, що цю інформацію йому нібито підтвердив міністр сільського господарства Мирослав Томан (CSSD).

Проте Міністерство сільського господарства рішуче відхилило заяву політика. 

«Міністр Томан не казав пану Окамурі, що ЄС наполягає на імпорті небезпечного м’яса з України. Він просто хотів познайомити пана Окамуру з торговими потоками у межах деяких товарних груп, зокрема на прикладі м'яса птиці», — сказав речник відомства.

Про те, що це нісенітниця, заявила також майбутня віцепрезидентка Європейської комісії Вера Юрова, яка до цього часу відповідала за захист споживачів в ЄК. У будь-якому разі Європейський Союз не сприяє ввезенню шкідливого м’яса.

«Я знаю принципи захисту споживачів у сфері можливих небезпек для здоров'я, і тут я б дійсно припустила, що це неправда», — зазначила вона.

У своїй заяві Томіо  Окамура зазначив, що в Україні не заборонене використання анаболічних стероїдів та гормону росту як допінгу для курчат з метою їхнього швидшого росту. Застосування цих гормональних препаратів негативно впливає на споживачів такого м’яса.

Однак Державна ветеринарна адміністрація Чехії не погоджується із заявою про застосування цих речовин в Україні.

«Україна офіційно гармонізувала законодавство з ЄС, тому гормони та превентивні антибіотики там заборонені. Крім того, кожне відправлення проходить ветеринарний прикордонний огляд, який передбачає документацію, ідентифікацію та фізичний огляд», — заявив речник відомства.

У своїй заяві ветеринарне управління підкреслює, що протягом останніх трьох років не зафіксувало жодного зразка продукції з птиці з України, яка не відповідала необхідним стандартам.

Виконано за допомогою Disqus