Чехія зупинила поширення вірусу АЧС країною

14 жовтня 2019 48 0
Чехія зупинила поширення вірусу АЧС країною
pixabay.comЧехія зупинила поширення вірусу АЧС країною

З усіх європейських країн, де останніми роками виявили спалахи африканської чуми свиней (АЧС), Чехія стала єдиною, якій фактично вдалося зупинити вірус. Про це повідомляє agrotimes.ua.

Читати більше: Майкл Баттон: АЧС — вірус, від якого немає імунітету

Перший випадок АЧС у Чехії виявили влітку 2017 р., хоча пасивне спостереження розпочалося на три роки раніше. Підтвердження отримали в національній лабораторії для АЧС після перевірки впольованого дикого кабана.

Востаннє зразки з вірусом АЧС від живої тварини були виявлені 8 лютого 2018 р. А 15 квітня того ж року була знайдена туша мертвого дикого кабана також із позитивним аналізом, проте живих інфікованих особин більше не виявляли.

Позитивний результат боротьби з хворобою досягнуто завдяки кільком чинникам. Ветеринарна служба спостерігала за ситуацією і змогла вчасно виявити перший випадок захворювання.

Подальші дії запобігли поширенню АЧС у популяції диких кабанів, тому всі позитивні випадки були виявлені на невеликій території (лише 89 км²) у районі Злін. З огляду на відстань до найближчого спалаху можна припустити, що передання вірусу сталося  через людську діяльність.

Наступне значне зниження (майже повна депопуляція) кількості диких кабанів у зоні виявлення позитивних випадків АЧС призвела до зупинки циркуляції вірусу.

Активні дії ветеринарної адміністрації щодо контролю біобезпеки на тваринницьких підприємствах запобігли інфікуванню тварин у господарствах населення — спалахів АЧС у домашніх свиней у Чехії не було.

Виконано за допомогою Disqus