Дефіциту картоплі не буде попри скорочення урожаю — думка

18 жовтня 2019 101 0
Дефіциту картоплі не буде попри скорочення урожаю — думка
Kurkul.comДефіциту картоплі не буде попри скорочення урожаю — думка

У поточному році через погані погодні умови врожайність картоплі менша приблизно на 30%, проте її дефіциту не буде, так як вонає в достатній кількості у аграріїв. Про це повідомив директор компанії «Агріко Україна» Микола Гордійчук, передає Latifundist.com.

Нагадаємо, на думку директора ФГ «СолоМіа» Вадима Іванова, у наступному році на картоплю чекає обвал ціни

Якщо минулого року врожайність становила на полях без поливу 35-38 т/га, то в поточному вона на рівні 25-28 т/га.

«Тут варто відзначити, що йдеться про професійні господарства. Багато хто сумнівається, що професійні господарства впливають на ринок і на ціну картоплі. Професійні господарства впливають і на ціну, і на пропозицію, і на попит в професійному сегменті, в так званих організованих каналах збуту — в магазинах, на гуртових ринках», — зазначив експерт.

За його словами, наразі склалася ситуація, коли у населення майже немає картоплі на продаж або її дуже мало. Раніше період з вересня по жовтень картоплею українців забезпечували Вінницька і Волинська області. Там її закуповували у населення по 1-1,50 грн/кг. У поточному році такого немає, оскільки у населення рік неврожайний, відповідно, продавати нічого.

«Якщо професійні виробники змогли вберегти свій урожай за допомогою засобів захисту, вчасно внести мінеральні добрива і при цьому отримали врожайність менше на 30%, то на присадибних ділянках вона ще нижче. Ось з цієї причини населення і не продає картоплю. Їм ледь вистачає його, щоб забезпечити свої потреби», — зазначив Микола Гордійчук.

Він підкреслив, що на ринку виникає паніка, що картоплі взагалі не буде або буде коштувати по 20 грн. На тлі цього ажіотажу ціни і починають повзти вгору.

На його думку вище ціна на зазначену продукцію не буде підніматися, оскільки на прилавках з'явиться картопля з Єгипту (там якраз в грудні-січні починається збір врожаю), Марокко та Ізраїлю, який буде коштувати приблизно 19-25 грн/кг.

Виконано за допомогою Disqus