Осінній захист озимих допоможе запобігти втрати 10% урожаю

21 жовтня 2019 91 0
Осінній захист озимих допоможе запобігти втрати 10% урожаю
Kurkul.comОсінній захист озимих допоможе запобігти втрати 10% урожаю

Численні хвороби негативно впливають на майбутню врожайність озимих зернових культур та ріпаку: у різні роки втрати врожаю від завданої ними шкоди можуть становити від 10% та більше. Тож експерти «UKRAVIT» радять приділити захисту посівів озимини від хвороб особливу увагу.

«Восени озимі зернові потерпають від борошнистої роси, септоріозу, іржі, церкоспорельозної та гельмінтоспоріозної гнилей; на ріпак озимий же чатують борошниста роса, фомоз, склеротиніоз, альтернаріоз, циліндроспоріоз. Окрім прямої шкоди, за несвоєчасного чи недостатнього контролю їх збудники можуть перезимовувати на культурних рослинах, рештках бур’янів чи падалиці зернових і продовжувати шкодити озимині вже після відновлення вегетації. Тому для максимального захисту я б рекомендував уже з осені застосовувати контактно-системні фунгіциди: за рахунок різних механізмів дії діючих речовин вони контролюють максимально широкий спектр хвороб озимих зернових і ріпаку та забезпечують культурним рослинам пролонгований захист», — зазначив керівник агрономічного департаменту компанії «UKRAVIT» Олександр Мигловець.

Щоб гарантовано захистити свої посіви, він радить застосовувати фунгіцид Дезарал Екстра (карбендазим, 250 г/л + флутриафол, 125 г/л).

Препарат характеризується профілактичними та лікувальними властивостями. За рахунок поєднання діючих речовин контактної та системної дії він забезпечує високу ефективність проти комплексу найшкідливіших збудників грибкових хвороб на тривалий термін. Рекомендована норма застосування для посівів озимих зернових культур – 0,6 – 1,0 л/га, для ріпаку озимого — 0,6 – 0,8 л/га. Препарат можна вносити як за перших ознак прояву хвороб, так і профілактично.

Зручним є й те, що фунгіцид сумісний з іншими пестицидами та агрохімікатами, окрім лужних, тож може застосовуватись у бакових сумішах. Це в поєднанні із високою ефективністю дії робить Дезарал Екстра економічним і рентабельним рішенням для захисту посівів озимих зернових та ріпаку від хвороб.

Виконано за допомогою Disqus