Реалізація свиней на забій збільшилася на 5%

22 жовтня 2019 32 0
Реалізація свиней на забій збільшилася на 5%
pixabay.comРеалізація свиней на забій збільшилася на 5%

За 9 місяців 2019 р. промислові виробники свинини реалізували на забій 3,6 млн свиней. Це на 5,2% більше ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомили в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України» з посиланням на дані ДССУ.

«Додаткові 176 тис. свиней та вища на 2 кг, ніж торік забійна маса (109 кг/гол. за підсумками січня-вересня) збільшили сукупні обсяги реалізації живця на забій на 7,6%. Тож за три квартали 2019-го на бійні та м’ясокомбінати надійшло 387,6 тис. т свинини — плюс 27 тис. т свинини до доробку трьох кварталів минулого року», — уточнюють в АСУ.

Як зазначають аналітики, активізація забою відзначається на тлі повільнішого приросту обсягів вирощування, які за аналізований період додали 4,7%, склавши 403,9 тис. т ж. м. Тож 96% отриманої живої маси свиней спрямували на забій проти 93% протягом трьох кварталів 2018 р.

«Це може уповільнити відновлення промислового поголів’я. Крім цього, приріст внутрішньої пропозиції промислової свинини у кінці року обмежить втрата десятки вітчизняних свиногосподарств, які цьогоріч стали жертвами АЧС. У наслідок цього внутрішній ринок недоотримає близько 1,8% чи 24 тис. т живої маси промислових свиней на забій. Втім, це відіграє роль своєчасної підтримки рівня закупівельних цін», — повідомили в Асоціації.

Виконано за допомогою Disqus