Без державної підтримки фермери можуть зникнути — Слободяник

22 жовтня 2019 796 0
Без державної підтримки фермери можуть зникнути — Слободяник
Kurkul.com

Відкритий ринок землі має гарантувати рівні стартові можливості як для холдингів, так і для дрібних та средніх фермерів. Про це повідомив голова «Агро-Продовольчої Ради» Іван Слободяник під час четвертого етапу земельного віче.

Організатор віче — радник прем’єр-міністра, депутат парламенту 8-го скликання Олексій Мушак та AgroPolit.com, Latifundist.com, Kurkul.com.

«В сьогоднішньому вигляді величезні ризики, що середні фермери будуть втрачені в цьому процесі, оскільки ці умови, які пропонуються для них, є не дуже добрими. Відстрочки для іноземців 4 роки — це дуже мало. Ринок це не лише можливість продавати, це здатність купувати, по перше. Відкритий ринок — це рівні стартові можливості. Сьогодні їх немає», — заувжив Іван Слободяник.

Також він додав, що наразі всі дискусії сфокусувались навколо іноземців, проте іноземні інвестиції — це не вигідно ні агрохолдингам, ні фермерам.

«Але ні холдингам, ні середнім фермерам не вигідний захід нових гравців. Бо подушки безпеки немає, державні програми підтримки скорочено. Урожаю толком цього року немає. Є багато середніх фермерів, яких сьогодні треба підтримати. Чим більше середнього класу, тим краще для економіки країни», — підсумував Іван Слободяник.

На його думку, саме дрібні фермери будуть знищені, оскільки частина з них лише починають працювати, і їм потрібна підтримка. Без наявного інструменту фінансування є ризик, що середні фермери зникнуть.

Виконано за допомогою Disqus