Реклама

Експерти пояснили, чому не було сезонного росту цін на дизель

22 жовтня 2019 205 0
Експерти пояснили, чому не було сезонного росту цін на дизель
auto.24tv.uaЕксперти пояснили, чому не було сезонного росту цін на дизель

Впродовж останніх трьох років, на ринку дизпалива спостерігалося сезонне зростання цін, яке починалося в кінці вересня або на початку жовтня. Але в поточному році ситуація не повторилась, а ціни на дизель продовжили тренд на зниження, що розпочався ще в травні цього року. Про це повідомляє zernovoz.ua

Головними драйверами для вітчизняного ринку нафтопродуктів стали:

  • обмеження поставок нафтопродуктів Росією і падіння імпорту з Білорусі внаслідок аварії на Мозирському НПЗ через «брудну» російську нафту;
  • зниження вартості нафти на світових ринках, що почалося в квітні 2019 р. За цей час середнє зниження котирувань на марку нафти BRENT, яка за своїм характеристиками і ціною схожа до російської, склало 20,8%;
  • суттєве зміцнення гривні до долара, що триває протягом поточного року — курс долара до національної валюти знизився на 12,7%.

Про запровадження Росією ембарго на поставки нафтопродуктів в Україну з початку літа, тому оператори ринку передбачаючи дефіцит, суттєво наростили імпорт, щоб сформувати товарний запас.

Також щоб мінімізувати шок для ринку, адже на долю Росії припадав 41% українського ринку дизельного палива, було збільшено обсяг внутрішнього виробництва.

Відповідно до даних державної служби статистики підвищений попит на дизпаливо спостерігався лише в червні і липні, а вже у серпні обсяг споживання дорівнював значенням минулого року.

Україні також вдалося ефективно замістити поставки нафтопродуктів з Білорусі. Зріс імпорт і через морські порти.

Тобто можна говорити, що український ринок нафтопродуктів зміг адаптуватись до негативних факторів. Вдалось досить суттєво диверсифікувати як канали постачання (у вересні 20% імпортованого ДП було поставлено через порти) так і постачальників.

Зростання запасів, знижувальний тренд по нафті і суттєве укріплення гривні забезпечили зниження середньої ціни дизпалива на 13,1% в порівнянні із значеннями жовтня 2018 р.

Виконано за допомогою Disqus