В Чилі вирощують лохину біодинамічним способом

27 жовтня 2019 1272 0
В Чилі вирощують лохину біодинамічним способом
pixabay.com

Розроблений теософом Рудольфом Штайнером біодинамічний спосіб ведення сільського господарства вже багато років є предметом суперечок. Повідомляє east-fruit.com.

Біодинаміка в землеробстві трактувалася як універсальний сільськогосподарський метод, здатний підняти продуктивність і гармонізувати сільське господарство з біоритмами природи, всіма способами залучаючи енергію води, світла, землі і повітря. І поки фермери-скептики висловлюють свої сумніви щодо ефективності такого методу, інші аграрії намагаються втілити задум у життя.

Читати за темою: В Марокко лохину збиратимуть 9 місяців на рік

В регіоні Вальпараїсо, знаходиться плантація лохини, яку вирощують саме біодинамічним способом. Подібний сад викликав підвищену увагу з боку Іберійської міжнародної лабораторії нанотехнологій. Представник лабораторії, доктор Лоренцо Пастрана, відвідав плантацію, і поділився враженням від побаченого.

За словами фахівця, сад відповідає стандартам Demeter (найстаріша традиційна органічна сертифікація в Європі, вважається найвищим ступенем якості для органічного землеробства в світі). На плантації заборонено використовувати пестициди, гербіциди, або хімічні добрива. Всі агротехнічні прийоми призначені для захисту навколишнього середовища.

Агрономічне управління садом побудовано за графіком відповідно до порами року, місячними і сонячними циклами. Існують певні дні, найбільш підходящі для виконання певних завдань управління (фрукти, листя, квіти або корінь), оскільки це впливає на те, як ростуть рослини. Вони також виробляють біодинамічні препарати, використовують компост для забезпечення високої родючості грунту і відповідають всім потребам органічного і біодинамічного виробництва.

Всі операції проводяться вручну, механічний вплив на ягоди зводиться до мінімуму.

Виконано за допомогою Disqus