Кооперативи виграють від вільного ринку землі — думка

24 жовтня 2019 120 0
Кооперативи виграють від вільного ринку землі — думка
Kurkul.comКооперативи виграють від вільного ринку землі — думка

За умови, якщо після відкриття ринку землі купувати зможуть іноземці, найліпше на ринку будуть почуватися українські кооперативи. Таку думку висловив учасник четвертого земельного віче співзасновник компаній з сільгоспвиробництва, логістики та переробки Дмитро Мотузко. Про це повідомляє AgroPolit.com.

Організатор віче — радник прем’єр-міністра, депутат парламенту 8-го скликання Олексій Мушак та AgroPolit.com, Latifundist.com, Kurkul.com.

Читати більше: Ринок землі в Україні: моделі, оцінки, думки експертів та статистика

«Що стосується впливу відкриття ринку землі на холдинги — для одних буде добре, для інших зле. Виграють ті, хто входить до складних сіток додаткової вартості, хто будує навколо себе кооперативи», — сказав Дмитро Мотузко.  

Експерт зазначає, що навіть за умови законодавчих обмежень іноземні інвестори будуть входити на український ринок.

«Зайдуть фонди, транснаціонали — цього не уникнути. Прийде спекулятивний капітал. Ті ж самі чиновники, судді, котрі захочуть легалізувати свій прихований капітал. Але що в цьому поганого? — Вони піднімуть ціну на землю. В усьому світі прибутковість від землі на рівні 1-2% — це не амортизаційний актив, який захищає від інфляції. У нашому випадку прибутковість можу скласти 7-10%. Це така-собі альтернатива банківського заощадження для українця», — додав Дмитро Мотузко.

Виконано за допомогою Disqus