Суд визнав недійсним продаж фермерського зерна з елеваторів Агроінвестгруп

28 жовтня 2019 1392 0
Суд визнав недійсним продаж фермерського зерна з елеваторів Агроінвестгруп

Суд визнав недійсним договір купівлі-продажу, укладений між АРМА та новим власником активу. Відшкодовувати збитки фермерам доведеться державі. Повідомляють Наші гроші.

Фермерське господарство «Дінекс-Агро» добилося визнання недійсними результатів електронних торгів на СЕТАМ, де Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) продало його зернові та насіння кукурудзи. Про це стало відомо з ухвали Господарського суду Києва від 10 жовтня 2019 р.

Також суд визнав недійсним договір купівлі-продажу, укладений між АРМА та новим власником активу — ТОВ «Мегелан плюс».

Фермери Любов та Олександр Пєткови минулого року здали через свої юрособи «Дінекс-агро», ПП «Дінекс-трейд», ПП «Влахос» пшеницю та кукурудзу на Ізмаїльський (м.Ізмаїл Одеської області), Білгород-Дністровський (м.Білгород-Дністровький Одеської області) та Аліягський елеватори (селище Новохолмське Одеської області). Всі елеватори входять до групи компаній «Агроінвестгруп».

В 2019 р. СБУ відкрила по «Агроінвестгруп» кримінальне провадження і в його рамках було арештовано на всіх елеваторах «Агроінвестгруп» все збіжжя.

Повідомляється, що 30 травня 2019 р. АРМА продала частину арештованого зерна та насіння, яке начебто належало «Агроінвестгруп» на СЕТАМ. Це були ячмінь, пшениця, соняшник та кукурудза. Утім, як стверджують в «Дінекс-агро», пшениця і кукурудза належали ТОВ. Лот продали за 7,4 млн грн.

Зі слів керівника «Дінекс-агро» Олександра Пєткова, ця ціна є заниженою в 10 разів.

Влітку 2019 р. Олександр Пєтков через суд отримав дозвіл на вивезення свого майна з Ізмаїльського елеватора і частину вивезли у червні. Але після цього поліція відкрила кілька кримінальних проваджень за статтями «грабіж» і «самоправство». Співробітники поліції і прокуратури 8 червня обшукали підприємства. Зрештою, суд арештував рахунки фермерів, Олександр Пєтков потрапив у СІЗО на 60 діб.

Наразі фермери через суди намагаються повернути майно. Зі слів Олексанра Пєткова, пшениця і кукурудза, куплена ТОВ «Мегелан-плюс» уже перепродані іншим особам. Тому відшкодовувати збитки фермерам доведеться державі.

Виконано за допомогою Disqus