Поліція блокує вивезення зерна з елеваторів одеськими фермерами

2 червня 2019 4658 0
Одеські фермери намагаються забрати з елеватора своє зерно — поліція блокує
Одеські фермери намагаються забрати з елеватора своє зерно — поліція блокує

У суботу 1 червня, бессарабські фермери почали вивозити своє зерно з Ізмаїльського елеватора. Донедавна він входив до групи компаній «Агроінвестгруп», керівництво якої виїхало за кордон на початку цього року. Місцеві правоохоронці активно перешкоджають діям фермерів. Про події повідомляє Kurkul.com з посиланням на «Бессарабія INFORM».

За попередніми даними, на сьогоднішній день на Ізмаїльському елеваторі зберігається 9,5 тис. т зерна, 6,5 тис. т з яких — власність фермерів.

«Протягом 2018 і початку 2019 років нами здійснювався завіз зерна на зберігання на Ізмаїльський елеватор, а також елеватори в Білгород-Дністровському і Арцизькому районах. Всі перераховані елеватори входили до складу «Агроінвестгруп». У січні 2019 роки нам стало відомо, що дана компанія, до складу якої входить 19 елеваторів по всій Україні, терпить якісь незрозумілі фінансові труднощі. Потім ми дізналися, що керівництво компанії — Віталій Кучеренко, його батько Микола і ще кілька засновників — зникли. Вони покинули територію України. Це було 29 січня. Ми опинилися в заручниках того, що не можемо забрати своє зерно. Нам ні до кого звернутися з вимогою, повернути нам нашу продукцію. Керівництва тут не було, охорона розводить руками. Усі працюючі сьогодні тут люди говорять, що ніякого відношення до ТОВ «Ізмаїльський елеватор» не мають», — розповідає керівник ТОВ «Дінекс-Агро» Олександр Пєтков.

Читати за темою: Фермери Одещини можуть лишитись без грошей за врожай

Відразу після виникнення проблеми з «Агроінвестгруп» Олександр Пєтков та інші фермери звернулися в поліцію, прокуратуру і суд. Господарський суд Одеської області 23 квітня задовольнив позов керівника ТОВ «Дінекс-Агро» і прийняв рішення про вивезення зерна власником агропідприємства, яке до цих пір зберігалося на елеваторі.

Ізмаїльський елеватор

Однак, забрати його виявилося не так просто. Судовий виконавець самоусунувся від ведення розпочатого ним виконавчого провадження і не втручався в конфлікт, розповідає фермер.

Минулого тижня фермери, які зберігали своє зерно на елеваторах «Агроінвестгруп», дізналися, що їх зерно виставлено з подачі СБУ (яке займається цим груповим кримінальним провадженням) на аукціон торговельною організацією АРМА для подальшої реалізації. Торги відбулися.

«В СБУ чомусь вирішили, що наше зерно, яке ми, сільгоспвиробники, самі виростили і завезли на ці елеватори, слід без нашого відома передати торгуючій організації АРМА, яка виставило його на продаж, як майно «Агроінвестгруп». Але це абсурд, адже це наше зерно. Вартість сільгосппродукції, яка зберігається зараз на Ізмаїльському елеваторі, становить близько 50 млн грн, а його продали на аукціоні за стартовою ціною 7 млн 464 тис. грн. І купили його підставні підприємства того ж «Агроінвестгруп». Це подвійне розкрадання: перший раз нас обікрав «Агроінвестгруп», другий — держава в особі СБУ» , — скаржаться сільгоспвиробники.

1 червня фермери, у яких вже є на руках рішення госпсуду про вивезення зерна, приїхали на елеватор, щоб вивезти своє майно. Вони побоюються, що після проведених нелегітимних, на їхню думку, торгів сторонні особи можуть зробити це раніше них.

Коли процес навантаження був запущений і стало зрозуміло, що зерно ось-ось почнуть вивозити, до місця прибув призначений тиждень тому новий начальник Ізмаїльського відділу поліції майор Сергій Зайков. Він всім заявив, що «ніхто нічого з території елеватора вивозити не буде», поки ситуація не проясниться. Надане юристом «Дінекс» рішення госпсуду про вивезення зерна не вплинуло на намір глави місцевої поліції не пропускати завантажені фури.

Правоохоронці, яких з кожною годиною прибувало все більше, так і не змогли пояснити, чим обґрунтована їх заборона. Вони посилалися лише на усні вказівки «вищого керівництва» і на якусь постанову Київського Печерського суду, якої при собі не мали. За словами фермерів, в реєстрі судових рішень такої постанови не існує. Коментувати будь-що представникам ЗМІ керівництво поліції Ізмаїла навідріз відмовилося, переадресувавши питання журналістів до прес-служби (яка на даний момент у відпустці) і в обласне ГУНП.

Коли спроби довести правоохоронцям законність своїх дій не увінчалися успіхом, фермери вирішили перейти до рішучих заходів. Присутні представники агрофірм створили живий щит, розчищаючи дорогу перед завантаженою фурою, яка намагалася прорватися через кордон поліції. Створилася штовханина і тиснява. Поліцейські всіляко намагалися прибрати селян в сторону і не дати фурі проїхати.

Після тривалих словесних перепалок і перешкоджання з боку поліції, перші шість фур все ж вивезли зерно «Дінекс-Агро» з території комплексу. Але протистояння триває. На елеваторі зберігаються ще тисячі тонн фермерського зерна — в цілому слід вивезти близько 120 вантажівок продукції. На даний момент на місці подій сконцентрована величезна кількість правоохоронців.

Поряд з бессарабськими фермерами, спроби вивезти своє зерно на підставі рішень суду, були зроблені ще на чотирьох колишніх елеваторах «Агроінвестгруп» в Україні.

Виконано за допомогою Disqus