За роки дії мораторію на продаж земель в Україні з'явилося 16 видів деградації ґрунту

30 жовтня 2019 125 0
За роки дії мораторію на продаж земель в Україні з'явилося 16 видів деградації ґрунту
Kurku.comЗа роки дії мораторію на продаж земель в Україні з'явилося 16 видів деградації ґрунту

В Україні за роки мораторію на продаж земель істотно погіршився стан грунтів. Про це повідомив директор Національного наукового центру «Інституту ґрунтознавства та агрохімії ім. Соколовського» Святослав Балюк, в ефірі «Українські новини», передає Latifundist.com

Нагадаємо, міжнародні експерти розкажуть, як отримати максимум від грунтів

Виділяється 16 видів деградації земель с/г призначення, зокрема, це зниження вмісту органічних речовин і поживних елементів, а також ерозійні процеси, ущільнення, забруднення, засолення грунту.

«Якщо говорити про потенціал вітчизняних ґрунтів чорноземів, то він становить не 60-70 млн т а 80-90 млн т зерна. Але реалізується він на 70%. Основними лімітуючими факторами є дефіцит вологи, не збалансоване харчування і деградаційні процеси», — зазначив експерт.

Він також розповів, що в Україні основним джерелом відомостей про грунти є матеріали масштабного грунтового обстеження за 1957-1961 рр. з наступною невеликою поправкою.

«Природно, що сьогодні ці матеріали застаріли і не відповідають дійсності на 30-50%. Тому ми ставимо питання про проведення повторного масштабного грунтового дослідження адже об'єктом ринкових відносин є ділянка землі, на якому може бути кілька видів грунтів. І звичайно кожен з них має свою якість і показники», — додав учений.

За його словами, другим джерелом інформації про стан ґрунтів є географічна паспортизація земель с/г призначення. Однак в цих даних є деякі недоліки. Зокрема, вузький набір показників, які контролюються, навіть немає ерозійних процесів, немає ущільнення грунтів і вузький набір забруднювачів.

«Тому ми сьогодні ставимо перед вищими організаціями питання необхідності проведення повторного дослідження або ж коригування, щоб ми чітко знали якість наших земель і з яким товаром ми йдемо на ринок», — підсумував Святослав Балюк.

Виконано за допомогою Disqus