На кордоні України пропонують залишити мораторій на продаж земель шириною 30 км

4 листопада 2019 95 0
На кордоні України пропонують залишити мораторій на продаж земель шириною 30 км
24tv.uaНа кордоні України пропонують залишити мораторій на продаж земель шириною 30 км

Необхідно залишити «довічний» мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення вздовж всіх кордонів загальною смугою і 30 км завширшки. Про це повідомив голова громадської організації «Прозора земля» Володимир Коваленко у блозі на AgroPolit.com.

Для власників паїв він пропонує таку альтернативу: у державній власності перебуває 10,5 млн га сільгоспземель. За бажанням власника землі сільськогосподарського призначення (паїв) надати рівноцінний обмін його паю на землі сільськогосподарського призначення державної власності в тому ж або іншому регіоні України.

Відповідно люди, які зроблять обмін, зможуть вільно володіти, користуватися і розпоряджатися земельною ділянкою, що належить їм на підставі права власності.

Держава в свою чергу забезпечить національну безпеку. Розпоряджатиметься цими землями, передаючи їх в оренду на відкритих електронних торгах.

Загальна протяжність сухопутного кордону вздовж Білорусі, Росії, Молдови, Румунії, Угорщини, Словаччини та Польщі становить 5637, 982 км.

Виконано за допомогою Disqus