Зміна голови Аграрного фонду може викликати негативну реакцію з боку США — думка

4 листопада 2019 34 0
Зміна голови Аграрного фонду може викликати негативну реакцію з боку США — думка
AgroPolit.com

Кадровий скандал навколо звільнення глави ПАТ «Аграрний фонд» Андрія Радченка викличе негативну реакцію в американських політичних колах. Таку думку висловив політичний аналітик, колишній співробітник Держдепартаменту США Олексій Собченко. Повідомляє AgroPolit.com.

На його думку, це пов'язано з кількома факторами:

  • Перший – обумовлений його внутрішньополітичними зв'язками в США.
  • «За останні півроку Андрій Радченко виступав в Атлантичній Раді (єдиному вашингтонському центрі політичного аналізу, який щільно займається питаннями України), зустрічався з депутатами і високопоставленими співробітниками апарату Конгресу США, відвідав ряд відомств федерального уряду і редакцій провідних політичних ЗМІ», — зазначив Олексій Собченко.
  • Також він нагадав, що ці структури лобіювали інтереси України в ряді питань, які в підсумку вилились в виділення $350 млн на постачання Україні летальної зброї, введення санкцій проти Росії і було дано поручительство уряду України по кредиту на суму в $1 млрд.
  • Другий – сприйняття Радченка як менеджера, який підтримує земельну реформу. Зокрема цю лінію, за словами політолога, він веде в рамках заключного контракту Агрофонду з вашингтонською лобістської компанією YorktownSolutions.

«Ніколи ще з часів Чорнобиля тема України не була настільки популярна в столиці США. В обох випадках привід для цього досить сумний. Але так чи інакше, увагу політичного Вашингтона тепер пильно прикута до подій в Києві. Радченко був першим і довгий час єдиним, хто завжди відкрито виступав за земельну реформу. У корупції в Україні в цілому і держкомпаніях, як джерелі корупції, на жаль, переконані в Америці», — заявив Олексій Собченко.

За його словами, з Вашингтона ситуація зі звільненням Радченко виглядає особливо безглуздою, оскільки всього лише минулого тижня міністр економічного розвитку України Тимофій Милованов, виступаючи у Фонді ім.Карнегі у Вашингтоні, присвятив більшу частину своєї промови необхідності проведення аграрної реформи в Україні.

«Для нас, вузького кола вашингтонських аналітиків, які уважно стежать за подіями в Україні не лише в контексті протистояння між Трампом і Байденом, звільнення Радченка, явного союзника і міністра Милованова, і прем'єра Гончарука, і президента Зеленського в боротьбі за земельну реформу, виглядає щонайменше , як помилка. У Техасі таке називають «пострілом у власну ногу», — заявив Олексій Собченко.

Лише двоє людей за останні п'ять років — глава «Нафтогазу України» Андрій Коболєв і голова «Аграрного фонду» Андрій Радченко, під час своїх численних візитів зуміли довести, що їх кейси подолання корупції всередині держкомпаній – успішні.

«Всі в Вашингтоні знають, що в цих компаніях — високі зарплати вищого і середнього менеджменту і компенсаційні пакети, а також — спеціальні програми антикорупційного контролю, запроваджені за допомогою американських і європейських радників. Саме ці кроки перетворили «Нафтогаз» і «Агрофонд» з інструменту по розкраданню державних грошей за часів Януковича в успішні і прозорі компанії, що приносять прибуток в бюджет і успішно щорічно проходять перевірку західними аудиторами», — додав аналітик.

Нагадаємо, що раніше міністр економіки Тимофій Милованов повідомив про звільнення голови «Аграрного фонду» Андрія Радченка. Офіційного документа про звільнення Радченко наразі немає. Сам Радченко не згоден із рішенням Милованова і публічно озвучив йому ряд запитань. 

 

Виконано за допомогою Disqus