Експорт олійних культур зріс майже на чверть

10 листопада 2019 82 0
Експорт олійних культур зріс майже на чверть

Протягом січня-вересня поточного року Україна експортувала олійних культур на $1,649 млрд, що на 23,2% перевищує аналогічний показник минулого року. Про це повідомив заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки» Микола Пугачов, інформує AgroTimes.

За його словами, за результатами дев’яти місяців поточного року лідируючу позицію за обсягами експорту товарів цієї групи посідає ріпак. Його продали за кордон 2,3 млн т на суму $911 млн. Експортні поставки понад 2,1 млн т сої принесли вітчизняним агровиробникам виручку у $683 млн. Вартість експорту 71 тис. т насіння соняшнику склала понад $29 млн.

«Характерною ознакою січня-вересня 2019 р. стало подальше посилення європейського вектору у вітчизняному експорті олійних культур. Загалом країни — члени ЄС закупили в Україні близько 63,9% продукції цієї групи», — зазначив науковець.

Німеччина, яка торік вперше за останні роки очолила рейтинг найбільших імпортерів вітчизняних олійних, впевнено утримує лідируючу позицію. Її частка у загальному експорті цієї продукції становить 18,7%. Загалом за дев’ять місяців 2019 р. ця країна закупила українських олійних культур на суму $312 млн.

Другу позицію за цим показником посіла Туреччина з питомою часткою 16,4%, на третій опинилася Бельгія — 13,5%. Відчутно менші закупівлі олійних культур здійснюють Нідерланди (9,7%), Єгипет (7,3%), Франція (7,1%), Білорусь (5,1%) та Польща (4,7%).

Нагадаємо, що Kurkul.com проводить опитування серед учасників ринку щодо пропозиції компанії Corteva продавати насіння Pioneer у товарний кредит.

Ми пропонуємо вам розповісти, за яких умов ви згодні будете купувати насіння Pioneer у кредит.

 

Виконано за допомогою Disqus