Євросоюз підтримує земельну реформу в Україні

13 листопада 2019 15 0
Євросоюз підтримує земельну реформу в Україні
ukragroconsult.com

Європейський Союз підтримує відкриття ринку землі в Україні. Про це в Facebook повідомило Представництво ЄС в Україні, коментуючи намір Верховної Ради розглянути закони про земельну реформу, інформує ukr.segodnya.ua.

«Реформа повинна будуватися на пріоритеті права і принципах стабільності, прозорості, справедливості та всеосяжність. Поважаючи незалежний законодавчий процес і суверенність прийняття рішень, ми готові запропонувати досвід і підтримку разом з іншими міжнародними партнерами», — йдеться в заяві.

Як наголошується, в рамках реформи повинен бути забезпечений пріоритет дрібних фермерів для того, щоб уникнути надмірної концентрації сільськогосподарських земель у руках кількох великих власників. Дрібні господарства, в тому числі ті, які ще не зареєстровані як юридичні особи, повинні стати основою ринку і отримувати державну підтримку.

Читати за темою: У Верховній Раді сьогодні розглянуть земельні законопроекти

Євросоюз вважає, що відкриття ринку землі має стати першим кроком до більш широкої і більш комплексної реформи, яка буде включати інші елементи управління землею, політики в галузі управління, планування та моніторингу, підвищення рівня обізнаності про права на землю, консолідації земель і т. д.

«Одним з попередніх умов для успіху є, зокрема, підвищення прозорості шляхом відкритого доступу до даних про землю і їх публікації. Це вимагає глибокої реформи держави і перерозподілу деяких з його функц й. Євросоюз розглядає питання про подальше розширення своєї підтримки реалізації земельної реформи, приділяючи особливу увагу інституційним змінам (в галузі планування та управління земельними ресурсами, а також з метою інтеграції кадастру і реєстру прав), навчання і зміцненню потенціалу, а також моніторингу передбачених гарантій», — відзначається в заяві.

Європейські дипломати відзначили, що верховенство закону і наявна система правосуддя мають вирішальне значення для успіху реформи ринку землі.

Виконано за допомогою Disqus