Назвали перспективну ягідну культуру для вирощування у комерційних масштабах

16 листопада 2019 461 0
Назвали перспективну ягідну культуру для вирощування у комерційних масштабах
ogorodnik.com

Комерційні перспективи вирощування журавлини великоплідної — одна з найприбутковіших галузей сільського господарства, оскільки правильно закладена плантація плодоносить понад 60 років. Повідомляє ogorodnik.com.

Стабільний попит і висока ринкова ціна на свіжі ягоди журавлини забезпечують підвищений інтерес до закладки ягідників невеликими плантаціями — від 20 соток до 3 га.

За словами фахівців, врожайність ягоди може сягати 20 т/га, при цьому ринкова вартість ягід журавлини стабільно висока навіть за гурт, не кажучи вже про роздрібну ціну за 1 кг.

Перший товарний урожай ягід можна зібрати вже на 3 рік після посадки. Прибирати урожай слід в період масового дозрівання, коли більше половини ягід повністю пофарбовані. Забарвлення насіння ягід журавлини в цей період змінюється з жовтого на коричневий або бурий.

Читати за темою: Нішеві ягідні культури на півдні України

У великих господарствах (плантації площею від 10 га) використовують технологію «мокрого» збирання. Наприклад, в господарстві Ганцевичі в Гродненській області (Білорусь) на початку сімдесятих років минулого століття були закладені 10 журавлиних плантацій площею по 1 га кожна.

У період збирання врожаю їх затоплювали водою. Ягоди обмолочували спеціальним комбайном, вони спливали і їх збирали на транспортер, а потім сортували. Урожай становив до 20 т/га (2 кг з 1 м²).

На невеликих плантаціях (до 1 га) можна збирати ягоди вручну або використовувати спеціальну переносну портативну збиральну машину.

Важлива товарна перевага цієї культури — здатність ягід зберігатися у свіжому вигляді тривалий час.

Виконано за допомогою Disqus