Науковці випробували ГМ-картоплю зі стійкістю до фітофторозу

15 грудня 2019 80 0
Науковці випробували ГМ-картоплю зі стійкістю до фітофторозу

Лабораторія Сенсбері в графстві Норфолк успішно випробувала генномодифіковану картоплю найпоширенішого у Великій Британії сорту Маріс Пайпер зі стійкістю до фітофторозу та підмерзання. Повідомляє tsl.ac.uk.

За результатами досліджень стійкість до фітофторозу вдалось посилити завдяки генам диких родичів картоплі. Також у картоплі вдалось «вимкнути» гени, які відповідають за накопичення та обмін цукрів і їх використання в холодну пору. Саме на холоді відбувається підсолоджування, почорніння і поступове загнивання картоплі. Окрім цього, додатково було збільшено стійкість картоплі до забоїв.

Читати за темою: Названо найурожайніші сорти картоплі

На наступному етапі випробувань вчені планують зосередитись на врожайності культури, з метою інтенсивніших випробувань буде додатково додано ще 12 ліній.

«Ми визначили, що рослини добре показали себе з точки зору врожайності при всіх перевагах. Важливим стало те, що нова лінія демонструє стійкість до гниття бульб — до того патогену, що викликає фітофтороз. Це допоможе зменшити шкоду від хвороби для картоплярів», — повідомив професор Джонатан Джонс з лабораторії в Сенсбері.

Слід зауважити, що Maris Piper — найпопулярніший сорт картоплі в Великобританії. Щорічно британські фермери витрачають близько 60 млн фунтів стерлінгів на сільськогосподарські заходи боротьби з фітофторозом картоплі. Ця небезпечна хвороба здатна знищити врожай протягом двох тижнів.

Виконано за допомогою Disqus

+ 31° ... + 18°

Вітер

1.7м/с

Опади

2.8мм

Вологість

61%