Перевірити стійкість гібридів до гербіцидів можна за 15 днів — UKRAVIT

23 грудня 2019 25 0
Перевірити стійкість гібридів до гербіцидів можна за 15 днів — UKRAVIT
UKRAVIT

Купівля насіння — відповідальний етап планування сільськогосподарського сезону. Надто, коли йдеться про гібриди соняшника, стійкого до окремих груп гербіцидів: адже завдяки їх характеристикам праця аграрія суттєво полегшується, і він може розраховувати на здоровий, щедрий врожай. Повідомляють спеціалісти UKRAVIT.

«Гібриди соняшника, стійкі до окремих груп гербіцидів, — справжня знахідка для аграрія: адже це дозволяє ефективно знищувати однодольні та дводольні бур’яни в посівах, при цьому не шкодячи культурі. Та, на жаль, жодної гарантії того, що ти придбав якісне насіння, немає. Оскільки сьогодні, коли підробляється практично все, насіння теж не є винятком», — відзначив керівник сервісно-технологічно напрямку «UKRAVIT» Сергій Сальніков.

Тож, щоб бути певним, що натрапив на якісне насіння, фахівець рекомендує не покладатися на удачу і перевірити придбаний посівний матеріал в лабораторних умовах.

«З високою точністю оцінити відсоток стійкості гібриду соняшника до імідазолінонів і трибенурон-метилу можна за допомогою спеціального експрес-аналізу. Для цього насіння пророщують у кліматичних камерах і фітотронній кімнаті й у відповідні фази обробляють гербіцидами. А потім вимірюють морфометричні параметри і, власне, визначають якість посівного матеріалу. При цьому дослідження займає мало часу — термін виконання замовлення становить всього 15 днів», — підтвердив керівник агробіологічної лабораторії «Інституту здоров’я рослин» Володимир Конограй.

Виконано за допомогою Disqus

+ 13° ... + 3°

Вітер

3м/с

Опади

8.7мм

Вологість

83%