Україна стала світовим лідером з виробництва соняшнику

25 грудня 2019 1073 0
Україна стала світовим лідером з виробництва соняшнику
Kurkul.com

За показником валового внутрішнього продукту на основі паритету купівельної спроможності частка економіки України склала 0,3% від світового ВВП. Такі дані оприлюднив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Сергій Ніколайчук, інформує UBR.

Для порівняння, перша трійка країн виглядає наступним чином:

  • Китай — 18,7%.
  • США — 15,2%.
  • Індія — 7,7%.

Згідно з цією інформацією, по світовому виробництву окремих товарів Україна займає лідируючі позиції, але практично всі ці товари — сировина. У перших позиціях — агропродукція. Серед інших продуктів, за обсягом яких Україна увійшла у світову десятку, — залізна руда, пшениця, молоко і сири.

Читати за темою: Україна є виробником сої №1 у Європі — Пугачов

«Найбільше цьому сприяє вітчизняний аграрний сектор. Наприклад, за обсягом виробництва соняшнику і соняшникової олії Україна є безперечним лідером, а за обсягами вирощування кукурудзи Україна впевнено посідає 4 місце. При цьому тільки в Україні вирощується 400 видів гібридних сортів цієї с/г культури», — підкреслив чиновник.

Він також додав, що лише декілька продуктів, з виробництва яких Україна є лідером, можна віднести до продукції із середнім і високим рівнем доданої вартості.

Виконано за допомогою Disqus

+ 25° ... + 15°

Вітер

3.8м/с

Опади

0мм

Вологість

75%