Україна є виробником сої №1 у Європі — Пугачов

16 грудня 2019 185 0
Україна є виробником сої  №1 у Європі — Пугачов
Kurkul.comУкраїна є виробником сої №1 у Європі — Пугачов

Україна на сьогодні є виробником №1 сої у Європі та посідає 8 місце за виробництвом зернобобової у світі. Такі дані оприлюднив керівник з якості регіонального представництва Асоціації «Дунайська соя» Володимир Пугачов, в рамках проведення навчальної програми для фермерів, передає SuperAgronom.com.

У своїй доповіді Володимир Пугачов зазначив, що ринок сої є одним з найважливіших для сільськогосподарського виробництва України. За останні 10 років площі під соєю зросли більше, ніж втричі, досягнувши при цьому 3,7 млн га (станом на 2019 р.), що становить 8,5% від усіх площ під сільгоспкультурами.

Прогноз виробництва сої у 2019 р. становив 1,6 млн га, тоді як фактично цьогоріч було зібрано врожай з 3,7 млн га з середньою урожайністю 2,35 т/га. Попри досить складний рік та цінову політику, яка розчарувала багатьох аграріїв, соя була і залишиться однією з найбільш вирощуваних та привабливих для експорту культур, вважає фахівець.

«Зі свого боку, Асоціація «Дунайська соя» всіляко сприяє підвищенню конкурентоспроможності українських виробників сої на світовому ринку. З цією метою проводяться навчальні програми для фермерів, що включають кращі практики сталого виробництва сої, відбувається координація навчальних проектів щодо сортів культури та підходів до виробництва, практикується обмін досвідів під час Днів поля», — зауважив Володимир Пугачов.

Виконано за допомогою Disqus